Diablo 4 jest mroczne i mega brutalne. Mamy pierwsze trailery i informacje!

2019 11 01 191502

„Najwyższe zło powróciło”. 

Po dwóch latach plotek, przecieków i spekulacji (czasami wziętych z czapy), wreszcie możemy wam OFICJALNIE powiedzieć, czym jest Diablo 4 i jak wygląda ów gra. 

Jest dobrze, naprawdę dobrze. Grinding Gear Games będzie musiało się mocno natrudzić (z Path of Exile 4.0.0), żeby przebić grę Blizzarda. 

Diablo 4 jest mroczne, jest brudne, jest klimatyczne… jest po prostu takie, jakie zawsze powinno być. Już pierwszy cinematic-trailer z D4 dał nam dobry przykład, jak „ugrzeczniona” była trzecia część gry i dlaczego ludzie tak ją hejtowali. 

Z Diablo 4 nie będzie z tym problemu. 

No to łapcie. Niemal 10-minutowy cinematic-trailer, który wprowadza nas w fabułę „czwórki”. Zgodnie z ostatnimi przeciekami głównym antagonistą D4 zostanie Lilith – córka Mefista. 

"Akcja Diablo IV rozgrywa się wiele lat po wydarzeniach z Diablo III, gdy miliony ludzi padły ofiarą zarówno Królestwa Niebios, jak i Płonących Piekieł. W powstałej próźni coraz głośniej słychać jedno, legendarne imię..."

Blizzard zaprezentował również gameplay-trailer z Diablo 4. Gra robi wrażenie – i mówi to zapalony fan Path of Exile. 

Co prawda grafika może nie urywa dupy, ale w hack’n’slashach liczy się akurat coś innego. Klimat, grywalność i content.

Klimat już jest. Mamy nadzieję, że grywalność i content też dadzą radę. Blizzard nie może dać z tym plamy. 

Na razie potwierdzono trzy klasy: Czarodziejkę, Barbarzyńcę i Druida. 

Czarodziejka dowolnie manipuluje żywiołami, aby zapewnić sobie zwycięstwo w walce. Ciska zabójczymi błyskawicami, nabija wrogów na poszarpane lodowe kolce i przywołuje deszcz płonących meteorytów.

Barbarzyńca odznacza się niesamowitą siłą. Mistrzowsko wykorzystuje w walce cały swój arsenał, w którym znajdzie się broń na każdą okazję. Sieje popłoch wśród wrogów straszliwymi okrzykami wojennymi, a potężne tąpnięcia pozwalają mu zatrząść ziemią i odepchnąć napierające hordy.

Druid potrafi przemieniać się w dzikie bestie, płynnie przybierając formy olbrzymiego niedźwiedzia czy zaciekłego wilkołaka, aby walczyć u boku leśnych stworzeń. Potęga ziemi, wiatru i burzy jest na jego skinienie, dzięki czemu może uwalniać pełnię niszczycielskiej mocy gniewu natury.

Jeszcze jedno. Diablo 4 będzie posiadać losowo generowane podziemia w otwartym świecie!

https://diablo.blizzard.com/pl-pl/

Diablo 4 ukaże się na PC, PS4 i X1. Co ciekawie, dostępna jest już gywalna wersja. Uczestnicy BlizzConu mogą już grac w demówkę. 

Premiera? Odległa. Ani słowa o testach czy nawet przybliżonym debiucie. "Not coming out soon, not even Blizzard soon" - pewnie poczekamy sobie z dwa lub trzy lata. 

UPDATE #1: Wygląd interfejsu, jakby ktoś był ciekawy...

 

UPDATE: na Twitchu koleś streamuje D4. Oglądać!

Oglądaj użytkownika Wolfcryer na żywo na www.twitch.tv

Zobacz także

173 komentarzy