Diablo 4 zaliczyło downgrade graficzny? "Gra zaczyna przypominać Diablo 3"

2021 02 20 141407

Zacznijmy od tego, że Diablo 4 wygląda schludnie, mrocznie i brutalnie, czyli dokładnie tak, jak powinna prezentować się każda gra z rodzinki Diablo.

Nie da się jednak przemilczeć pewnych oczywistych faktów. Na przykład?

Na przykład to, że Diablo 4 prawdopodobnie zaliczyło spory downgrade graficzny względem tego, co widzieliśmy kilkanaście miesięcy temu (na BlizzCon 2019). Wtedy D4 rzeczywiście powodowało uczucie “wow” – teraz jednak nie jest już tak wspaniale.

Co prawda grafika nie powinna mieć jakiegoś kolosalnego znaczenia w ARPG/hack’n’slashach, ale mimo wszystko od takiej produkcji jak Diablo 4 oczekiwalibyśmy znacznie wyższego poziomu niż to ma miejsce u konkurencji.

Przed wami 10-minutowy czysty gameplay, który prezentuje klasę Łotrzycy w akcji. Bez komentarza, sama rozgrywka:

A teraz poczytajcie komentarze fanów, które nie są wcale takie pozytywne. Wielu ludzi krytykuje oprawę Diablo 4, porównując ją do Diablo 3 (albo Diablo 3+), równocześnie zwracając uwagę na podobny styl rozgrywki czy charakterystyczne dla D3 mechaniki.

To oczywiście przesada, ale trochę rozumiem obawy fanów Diablo. “Czwórka” miała być kompletnie inną produkcją, która odetnie się od pozostałych części (szczególnie od D3). 

Z drugiej strony nie należy zapominać, że to, co widzimy, to wczesna wersja gry, więc do premiery wszystko może się jeszcze zmienić (na plus lub minus). Ponadto kluczem do sukcesu D4 będzie grywalność, zawartość contentu, no i przede wszystkim end-game, a nie to jakaś super wypasiona grafika.


No to teraz czekamy na nową prezentację Path of Exile 2.

Zobacz także

30 komentarzy