Diablo MMORPG albo Diablo 2 Remaster. To już prawie pewne…

Dodany przez guru ponad 5 lat temu
15 15553
Diablo MMORPG albo Diablo 2 Remaster. To już prawie pewne…

O tym, że Blizzard pracuje obecnie nad nową grą osadzoną w uniwersum Diablo, wiedzą już chyba wszyscy. Dotychczas myśleliśmy, że chodzi o czwartą część kultowej serii, ale bardzo możliwe, że mamy do czynienia z czymś zupełnie innym.

Wszystko z powodu nowych ofert pracy, które pojawiły się w ostatnich dniach na stronach Blizza. Twórcy World of Warcraft i Overwatch poszukają Production Directora, który pracował już nad tytułami AAA, który posiada minimum 5-letnie doświadczenie w branży, która ogarnia Diablo od podszewki i który – to najważniejsze – zna się na „massively multiplayer game development”. Diablo MMORPG? To wydaje się zbyt piękne, aby mogłoby być prawdziwesurprise

UPDATE: Nie zapominajcie o wywiadzie z 2012 roku, kiedy pracownik Blizzard przyznał otwarcie, że Diablo 3 - w swojej pierwszej wersji - miało być właśnie grą MMO. 

Kiedy pracowałem w Blizzardzie milion lat temu, tworzyliśmy Diablo 3 i było to MMO. Zamierzaliśmy stworzyć World of Warcraft w wersji Diablo.

Chcieliśmy, by D3 było dużo większą grą. Planowaliśmy stworzyć MMORPG. Chcieliśmy, by większa ilość graczy mogła w tym samym czasie zwiedzać świat online. Kiedy odszedłem w 2003, projekt był we wczesnej fazie rozwoju, więc nie przedstawiliśmy go światu. Prace trwały, a my nie byliśmy zadowoleni z efektu.


Kolejny trop prowadzi do drugiej oferty pracy dotyczącej… Classic Games. Tym razem Blizzard szuka Senior Software Enginnera, który zna się na starej i nowej technologii oraz infrastrukturze. Diablo 2 HD? Możliwe. 

+10 do wiarygodności dodatek fakt, że podobna oferta pojawiła się jakiś czas temu przy okazji StarCrafta. A potem przecież nastąpiła zapowiedzi StarCraft Remastered.

Pytanie do was – co chcielibyście dostać bardziej? Diablo MMORPG czy Diablo 2 HD? Wiem, głupie pytanie. Przecież znajdujemy się na stronie z grami MMORPG:)


15 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube