Dofus przeniesie się na Unity dopiero w 2023 roku

21f7a2e26626316085cfcbef40480f19

Dofus to jeden z tych tytułów, które polecam w ciemno. Nie musicie być fanami turowej walki, aby go docenić. Produkcja ta zasługuje na uwagę ze względu na bycie pełnoprawną grą MMORPG. Nowi reprezentanci gatunku mogli podpatrzeć część rozwiązań z Dofusa i zaimplementować je u siebie. Oczywiście gra nie jest pozbawiona wad, a sami twórcy również nie należą do najlepszych. Zwłaszcza jeśli chodzi o promowanie Dofusa poza Francją.

Sam Dofus działał na technologii Flash, a skoro ta nie będzie już wspierana to MMORPG powinien przesiąść się na coś nowego. I tak też zrobi, ale dopiero w 2023 roku. Ankama poinformowała, że wtedy Dofus oficjalnie przeniesiony zostanie na Unity. Do tego czasu jednak tytuł dalej będzie rozwijany i otrzyma nowości.

Zaplanowano rework Bonty i Brakmy, czyli dwóch głównych miast, a także frakcji w grze. Ochre Dofus również zostanie zmodyfikowany. Temporis (serwery tymczasowe/sezonowe) pojawi się również w Dofus Retro (klasyczna wersja MMORPG-a).

Z powodu reworku miast, Dofus szykuje się również na wielki konflikt pomiędzy nimi. Gracze będą opowiadali się po stronie „czerwonych lub niebieskich” i walczyli dla swoich barw. Wszystko w ramach Eternal Conflict, czyli aktualizacji która trafi do gry jeszcze w tym roku, a dokładnie 7 grudnia.

Przy okazji sama produkcja świętuje swoje dwudzieste urodziny od 30 listopada do 7 grudnia. W ramach zabawy do zdobycia jest Panty Party emote. Jak wejść w jej posiadanie? We wspomnianym czasie dostępne będzie Panty Challenge polegające na walce z falami ikonicznym stworów z Dofusa.

Łącznie jest w sumie 11 fal, a całość dedykowana jest graczom na przynajmniej 100 poziomie. Warto tutaj dodać, że WSZYSCY GRACZE NA SERWERZE otrzymają emotkę, gdy określonej liczbie osób uda się ukończyć wspomniane wyzwanie. Powodzenia!

Zobacz także

10 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Czy World of Warcraft powinien przejść na Free-To-Play?

Wyniki

Obrazek dnia

Ss

Kalendarz