Dostał bana za cheatowanie w Temtem, bo zgłosił błąd gry

3kobe4jnocc41

Coś nieciekawego dzieje się w ekipie odpowiedzialnej za obsługę klienta/support w Temtem. Czytelnik portalu poinformował o nietypowej sytuacji, która go spotkała. Pogooglowałem nieco w Sieci i upewniłem się, że faktycznie, to nie pierwszy taki przypadek, kiedy ktoś dostaje bana w Temtem *teoretycznie bez powodu.

Pora zatem na konkrety:


"Mianowicie w dniu premiery na Steam zakupiłem TemTem no i tam pograłem zrobiłem może 30h. 3 dni temu wróciłem do gry bo jakoś mnie tak wzięło na ala-pokemony. Nic w sumie nadzwyczajnego, aż do wczorajszego dnia. Przeszedłem całe story, ale o dziwo zauważyłem ze nie dostałem 'Łyżw/skates".

Zgłosiłem ten błąd pierw do supportu, dostałem info, że mam zgłosić na forum. Tak też uczyniłem, po czym temat został zamknięty, że jednak to nie był bug. Myślę okey, może faktycznie. Nooo i tutaj zaczyna się zabawa

Pod koniec dnia grałem sobie w TemTem i nagle dostałem komunikat.

Od razu zgłosiłem do supportu i jeszcze na Reddicie napisałem wiadomość, dlaczego tak się stało i proszę o szybką reakcje. Temat został usunięty.

Dostałem informacje od supportu, że muszę im podać Nick z gry Ewentualnie numer ID.

Po podaniu nicku, BO DOSTEPU NIE MAM DO GRY ŻEBY WZIĄC ID, dostałem taką informację.

Jednak potrzebują ID. Z tym, że no nie mam jak dostać się do ID PONIEWAŻ MAM BANA. I sytuacja dosyć kuriozalna. Nie są mi w stanie pomóc bez ID. W skrócie, dostałem bana za cheating po zgłoszeniu błędu. Support nie jest w stanie mi pomoc, a ja jestem  w d*pę z czasem w grze i pieniędzmi. Taka właśnie jest CREMA STUDIO.”


*Zaznaczam teoretycznie, bowiem mamy tutaj domniemanie niewinności naszego użytkownika. W rzeczywistości może okazać się, że faktycznie oszukiwał i został zbanowany słusznie, ale na ten moment nic na to nie wskazuje.

Co ciekawe, przeglądając Internet natrafiłem na całkiem sporo postów z podobną sytuacją co u Estela. Gracze również dostawali bany za oszukiwanie od których nie mogli się odwołać. Kontakt z supportem Temtem był znikomy lub zasłaniali się brakiem możliwości rozwiązania lub wyjaśnienia sprawy bez ID gracza. ID z kolei nie można było dostać, bowiem poszkodowana osoba przez bana nie miała możliwości zalogowania się do gry. I tak w kółko.

Pozostaje zatem czekać na rozwiązanie sprawy. O ile takowe w ogóle będzie miało miejsce.

Zobacz także

37 komentarzy