Dota Underlords rozdzieli tryby casualowe od rankingowych

Xzfixpyu9gctjslw3sruaq 970 80

Gracze Dota Underlords nie będą zmuszeni do zabawy rankingowej, jeśli taka forma rywalizacji im nie odpowiada. Valve poinformowało, że ich Auto Chess w następnej, bliskiej aktualizacji rozdzieli tryby rankingowe od casualowych. Planują poprowadzić grę w dwóch kierunkach, aby trafić do szerszego grona osób.

Aby odblokować tryb rankingowy, trzeba będzie rozegrać przynajmniej pięć meczy w trybie casual (konta z co najmniej jedną rozegraną grą wieloosobową otrzymają dostęp retroaktywnie). W ten sposób otrzymamy możliwość rywalizacji z innymi. Niemniej codzienne wyzwania (challenges) będzie można ukończyć w trybie casualowym, więc pod tym względem nie będzie on traktowany, jako ten gorszy. Dojdzie również do tego specjalna kolejka solo oraz do zabawy z przyjaciółmi.

Warto zaznaczyć, że to ostatnie rozwiązanie nie dotyczy gier rankingowych. W Dota Underlords, jeśli zechcecie pobawić się w rankedach, to tylko i wyłącznie solo. Valve nie zamierza pozwolić zapisywać się drużynowo, bo to popsułoby ideę ich Auto Chessa.

Pojawi się również nowy system rankingowy, który będzie zdecydowanie bardziej przejrzysty niż to, co widzieliśmy do tej pory. Nasza ranga będzie numerkiem, który idzie do góry lub w dół w bardziej przewidywalny sposób. Całość bazowana będzie tylko na tym, które miejsce zajmiemy na końcu meczu rankingowego. Ranga przeciwników nie będzie tutaj brana pod uwagę.

Za każdym razem, gdy osiągniemy nową pomniejszą rangę, system przyzna dodatkową premię do punktów. Po osiągnięciu głównej rangi nie będziemy mogli spaść do niższej, dokładnie tak jak wcześniej. W nadchodzącej aktualizacji obecne rangi zostaną przekształcone, aby zgadzały się z nowym systemem. Po więcej informacji zapraszam tutaj.

Co sądzicie u usunięciu możliwości grania gier rankingowych drużyną?

Zobacz także

9 komentarzy