Dual Universe jest dopieszczany. Wkrótce oficjalna premiera gry

Dodany przez guru 4 miesiące temu
1 1735
Dual Universe jest dopieszczany. Wkrótce oficjalna premiera gry

Dual Universe to kosmiczny sandbox MMO rozgrywający się na jednym megaświecie megawszechświecie, który jest w całości napędzany/budowany przez graczy.

Gierka znajduje się obecnie w płatnej becie (10 euro miesięcznie) – pytanie jednak, co dalej?

Na to pytanie odpowie sam Game Director, który w specjalnym komunikacie kreśli najbliższą przyszłość Dual Universe.

Gra taka jak Dual Universe to niekończąca się praca z miłością i ciągłym rozwojem, ale jest moment, w którym wystarczy ocenić, czy jest gotowa na wydanie. Po blisko dwóch latach testów i wielu ważnych dodatkach do gry zdecydowaliśmy się przygotować grę do premiery.

Rozwój Dual Universe trwa na pełnych obrotach, a teraz poświęcamy lwią część naszej uwagi na naprawianie błędów, stabilizację gry, ulepszanie naszych systemów zaplecza i ogólnie dalsze dopracowywanie gry.

Nasz zespół nadal analizuje dane z gry i czyta Wasze opinie, aby skoncentrować nasze wysiłki na tym, gdzie możemy być najbardziej efektywni, ale patrząc w przyszłość, chcę podzielić się niektórymi z tego, co obecnie planujemy w nadchodzących aktualizacjach zawartości dla Dual Universe.

Flotylle to nowa funkcja, którą rozwijamy, która pozwoli graczom tworzyć tymczasowe grupy konstruktów. Kolejną cechą rozgrywki, którą chcemy dodać, jest recykling, który umożliwi graczom lepsze zarządzanie ekwipunkiem poprzez zamianę części uszkodzonych lub niechcianych elementów z powrotem na komponenty.

Chcemy rozszerzyć PvE, aby pomóc graczom ożywić świat gry i ulepszyć historię, w której wszyscy doświadczają gry. System misji jest jednym z obszarów, na których skupia się ten cel w opracowywaniu bardziej złożonych, połączonych i zorientowanych na wiedzę celów. Chcemy zwiększyć liczbę odkrytych planet i księżyców, a także nowe aspekty, biomy i możliwości rozgrywki, a także produkować planetoidy wielkości dużych asteroid.

Jedną z najbardziej zasobożernych funkcji, z którymi musimy się zmierzyć, jest wojna planetarna. Wprowadza to znaczące zmiany w grze i zanim zdołamy to osiągnąć, musimy ogólnie doprowadzić PvP do bardziej dojrzałego stanu. 

Porozmawiajmy teraz o resetowaniu. Widzieliśmy Wasze liczne posty na Discordzie, na naszych forach i w mediach społecznościowych. Słyszeliśmy Twoją frustrację i wiemy, że wielu z Was czeka na decyzję, czy dokonamy resetu. Zapewniam, że bez względu na to, co zdecydujemy, nie zostaniesz zresetowany do punktu wyjścia. Spośród różnych opcji, które omawialiśmy w przypadku resetu, jesteśmy pewni, że zachowasz swoje podstawowe plany, w tym plany należące do organizacji, którą kierujesz. Zastanawiamy się również, jakie inne ważne elementy postępów w grze można zachować, jeśli zresetujemy.

Tak, wewnętrzna dyskusja na temat możliwego resetu trwa i nie będzie przesadą stwierdzenie, że jest to najważniejsza decyzja, jaką obecnie musimy podjąć w przypadku Dual Universe. 

W skrócie:

  • Dual Universe jest już na ostatniej prostej przed oficjalną premierą
  • Wysiłki studia skupiają się na usuwaniu błędów i dopracowywaniu gry
  • W realizacji są jednak nowe funkcje
  • Wipe bazy danych (lub jego brak) będzie najważniejszą decyzją

Więcej TUTAJ.

 


1 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube