Dune Awakening będzie grą MMO, ale trochę mniejszą niż mówiono

Dodany przez guru około miesiąc temu
16 3667
Dune Awakening będzie grą MMO, ale trochę mniejszą niż mówiono

Dune Awakening, czyli Diuna MMO od twórców The Secret World i Conan Exiles była dotąd promowana takim opisem:

“Dune: Awakening łączy szorstkość i kreatywność gier survivalowych z interaktywnością społecznościową dużych, wytrwałych gier wieloosobowych, tworząc unikalną i ambitną MMO Open World Survival. Wznieś się od przetrwania do dominacji w rozległej i płynnej Arrakis, którą dzielą wspólnie tysiące graczy”.

Ostatnio jednak ze steamowej strony gry zniknął fragment z “tysiącami graczy”. Co to oznacza? Że Dune Awakening pozostaje survivalową grą MMO, ale pojemność serwera będzie trochę mniejsza.

Przedstawiciele Funcom potwierdzają to w tym wywiadzie:

Powodem, dla którego usunęliśmy tysiące graczy na raz, było to, że nasza optymalizacja nie zakładała 1000+ osób jednocześnie. Pomyśleliśmy więc: OK, to wprowadza w błąd.

Nadal jednak będzie z kim grać…

W grze mamy wiele map: mapę przetrwania, mapę głębokiej pustyni i centra społecznościowe. To są wszystkie osobne mapy, na których działa własny serwer i na każdym serwerze znajduje się różna liczba graczy. Mapa społecznościowa może mieć 200 graczy. Na mapie głębokiej pustyni może grać 500 graczy. Mapa przetrwania może pomieścić od 50 do 100 graczy.

A głęboka pustynia jest zawsze wspólnym miejscem. W Dune: Awakening jest ona dziewięć razy większa od mapy Conan Exiles.

I dlatego Dune Awakening to MMO, a nie kolejny sieciowy survival typu DayZ, ARK czy wspomniane Conan Exiles.

Różnica między nami a zwykłą grą o przetrwaniu polega na tym, że większość gier typu survival ma jedną mapę i pozostaje na tej mapie. Nasza gra ma wiele, wiele map i wielu, wielu graczy na wszystkich tych mapach, w tym wspólne rzeczy, takie jak np. Handel.

Dune Awakening jest już po kilku testach, ale wciąż nie mamy daty premiery (mówi się jednak o Q3 lub Q4 2024).

https://duneawakening.com/


16 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube