Dwie gry MMORPG usunięte ze Steama za manipulację recenzjami

Steamek

Sprawa wygląda bardzo poważnie. Valve wyrzuciło ze Steama dwie gry MMO od firmy Insel Games: Guardians of Ember oraz Wild Buster: Heroes of Titan. 

Obie produkcje powinny wam być doskonale znane. Guardians of Emeber to hack’n’slashowy MMORPG, który był realnym konkurentem dla Path of Exile i Diablo 3. Z kolei Wild Buster wystartował zaledwie kilka tygodni temu. To również był hack’n’slash MMO, ale z elementami MOBY. 

Niestety, Wild Buster nie cieszył się dużą popularnością, dlatego w połowie grudnia szefuncio Insel Games wpadł na „szatański” pomysł. Otóż w specjalnym emailu  zażądał poprosił swoich pracowników, żeby kupili egzemplarz gry, a potem napisali POZYTYWNĄ recenzję zachwalającą grę. "Oczywiście nie zmuszę Cię do napisania recenzji, ale jeśli WB (Wild Buster) polegnie, to Insel polegnie, a my zostaniemy bez pracy w następnym roku". 

Treść emaila została jednak skopiowana i umieszczona na Reddicie… i tak się zaczęło. Valve to zobaczyło, potem zbadało sprawę i wydało jednogłośny werdykt. Insel Games i wszystkie jego produkty (nie tylko Wild Buster, ale również Guardians of Ember, który oberwał rykoszetem) zostały usunięte ze sklepu. 

Guardians of Ember:

http://store.steampowered.com/app/463680/

Wild Buster: 

http://store.steampowered.com/app/681860/

Strony oby gier zniknęły, ale dotychczasowi gracze nadal mogą się bawić w GoE i Wild Buster. 

Zobacz także

8 komentarzy