Dzięki Secret World Legends Funcom wreszcie zarabia pieniądze

Dodany przez guru ponad 6 lat temu
2 2888
Dzięki Secret World Legends Funcom wreszcie zarabia pieniądze

Ostatnie lata nie były dla Funcomu szczęśliwe. Niedoceniany The Secret World, fail w postaci LEGO Minifigures Online itd. Wszystko zmieniło się od czasu premiery Conan Exiles, który podbił Steama i dzięki któremu Panowie z Norwegii zarobili miliony euro. 

Potem doszedł jeszcze Secret World Legends, który również okazał się sukcesem. Dopiero po transformacji na Free-To-Play gracze docenili rozgrywkę, fabułę i przede wszystkim wspaniały klimat produkcji. 

Efekt? Trzeci kwartał tego roku okazał się… najlepszym trzecim kwartałem w historii firmy. Zyski zostały podwojone względem analogicznego okresu rok wcześniej. Zarobiono też więcej pieniędzy niż w drugim kwartale, chociaż właśnie wtedy Secret World Legends wystartował. 

Oczywiście, wciąż są to niewielkie pieniądze (6 mln dolarów), porównując chociażby z Blizzardem czy NCSoft, ale wbrew pozorom Funcom to niezbyt duża firma. 

Trzeba się jednak cieszyć, bo ludzie z Funcomu jak nikt zasługują na sukces (finansowy). Teraz czekamy na ich kolejne dzieła. W 2018 roku powinniśmy poznać trzy ich nowe gry: jedna na bazie Conana, druga podobno na Secret World, a trzecia... jeszcze nie wiadomo.

Pełny raport znajdziecie TUTAJ


2 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube