Dzisiaj startuje Reign of Darkness, czyli „średniowieczny-horror MMORPG”

Ss 7fce7402d0652a54f929fc6c2cb655e03ec09ed2.1920x1080

O Reign of Darkness mogliście słyszeć kilkukrotnie. Pierwszy raz ponad 4 lata temu, kiedy to pojawiły się wzmianki o tym tytule. Pozostał on ukryty w ciemnościach przez dłuższy czas po to, aby teraz znienacka poinformować o swojej premierze. Ta zaplanowana została na dzisiaj, czyli 20 listopada 2019 roku, ale z góry uprzedzam, że w Early Accessie. Zmieniono również określenie MMORPG na Online RPG.

O samym projekcie ciężko jest cokolwiek sensownego napisać. Nie wiem czy interesuje kogoś fakt, że docelowo tworzony był przez jedną osobę i po czterech latach wreszcie pojawi się w Early Accessie. Produkcja wyróżniać się ma ciężkim klimatem oraz nietypowymi elementami, czy rozwiązaniami. Przykładowo, kryształowa kula może dać graczom podpowiedzi dotyczące questów, zagadek, czy ukrytych drzwi.

Pojawi się również wiedźma, która będzie mogła przeczytać nam tarota. Nie wiadomo, jaki będzie miało to wpływ na gameplay w Reign of Darkness, ale twórca doda takie rozwiązanie, bo, cytuję: „[…] because she is a witch and stuff... so why not? it seems fun to me.”.

Gracze umieszczeni zostaną w średniowiecznym świecie, pełnym mitologicznych stworzeń, jak wilkołaki, minotaury, gorgony, czy wampiry. Te ostatnie otrzymają nawet własną linię fabularną, a ich zakon ostatecznie może skończyć w grze, jako frakcja. Potwierdzono również, że pojawią się moce wampirów do zdobycia. Będziemy mieli również możliwość zatrudniania najemników, którzy pomogą nam w walce oraz posłużą, jako prywatny transport przedmiotów. Pojawi się również sposobność ukradnięcia rzadkiego, smoczego jaja z którego wykluje się nasz własny, latający gad.

To wszystko i wiele więcej znajdziecie tutaj.


Za powyższy wpis odpowiada PefriX, który lubuje się w pisaniu o takich grach i czytaniu, że mu zapłacono za ich „promowanie”.

Zobacz także

19 komentarzy