E-Sport Now 2016 28 i 29 maja we Wrocławiu

Logo3

Przed kilkoma dniami pisałem o Silesian Electronic Sport Arena, które odbyło się w ostatni weekend w Tarnowskich Górach, a na horyzoncie majaczy już kolejna impreza dla fanów e-sportu. Pod koniec maja we Wrocławiu, dokładniej mówiąc w Hali Stulecia odbędzie się nowa impreza gamingowa E-Sport Now 2016.

Podczas wydarzenia rozegrane zostaną przede wszystkim dwa duże turnieje w League of Legends oraz Counter Strike Global Offensive, w których będzie można wygrać po 32 tysiące złotych. Co jak na standardy polskich turniejów jest całkiem niezłą pulą. Oczywiście całej imprezie będzie towarzyszyło kilka mniejszych turniejów w takie produkcje jak Hearthstone czy Starcraft II. A łączna pula nagród we wszystkich potyczkach to 100 tysięcy złotych. Organizatorzy nie zapomnieli również o samych odwiedzających, bowiem przygotowano chociażby pierwszą polską prezentację gry Overwatch, Strefę Wolnego Grania, stanowiska z rzeczywistością wirtualną, konkurs Cosplay i to nie koniec atrakcji. Jak na razie nie wszystkie karty zostały odkryte, ale każdy fan gier komputerowych powinien coś znaleźć dla siebie na  E-Sport Now 2016.

Jednak najbardziej zaskakujące w całej imprezie jest jeden z partnerów medialnych. Chodzi dokładniej o Telewizję Polską, która do tej pory mocno potępiała e-sport i często gry były przedstawiane jako zło, a teraz całe finały będą na żywo transmitowane na dedykowanej sekcji kanału vod.tvp.pl. Widać postęp w podejściu i mam nadzieję, że już tak zostanie na dłużej.

Dodam na koniec, że cała impreza jest biletowana. Wejściówka na jeden dzień to koszt 25 zł, natomiast karnet na dwa dni to wydatek rzędu 40 zł. Czy to dużo musicie już ocenić sami, ale mimo wszystko wydaje się kwotą całkiem sporą, zważywszy, że podobne imprezy o większym kalibrze często dla odwiedzających były otwarte.

Zobacz także

5 komentarzy