Elite Dangerous ma około 500 000 aktywnych graczy miesięcznie

Ss a11b1e603a5450ac98195b763b420fc13c08f4fd.1920x1080

Zanim przejdziemy dalej, krótka informacja – poniższe dane nie są oficjalne/nie pochodzą wprost od dewelopera. Bazowane są na doniesieniach od oficjalnego maklera giełdowego twórców Elite Dangerous, czyli Frontier Developments. Można zatem powiedzieć, że bardziej konkretnych informacji już nie dostaniemy, chyba, że twórcy postanowią się nimi z nami podzielić.

Teraz do rzeczy! Liberum przygotowało specjalny raport, który udostępniony został na Reddit. Dlaczego? Cóż, wspomniane dane ukryte zostały za paywallem, a jedna duszyczka postanowiła podzielić się nimi z całym światem. Dzięki temu mamy prognozy na to, jak będzie wyglądała (a raczej może wyglądać) sytuacja w Elite Dangerous.

Z raportu dowiadujemy się, że Elite Dangerous ma aktualnie około 500 tysięcy aktywnych graczy i to każdego miesiąca. Co więcej, w puli tej znajdujemy jedynie tych graczy, którzy logują się regularnie przynajmniej raz w miesiącu. Do tego mowa tutaj o osobach aktywnych, a nie takich, które odebrały Elite Dangerous za darmo z Epic Games Store.

Co ciekawe, według raportu Elite Dangerous znacznie zwiększy swoją pulę graczy po wydaniu dodatku Odyssey. Z wyliczeń wynika, że do gry wrócić ma około 3 i pół miliona „nieaktywnych” graczy, czyli takich, które nie grały regularnie, ale będą zainteresowane nową zawartością, więc sprawdzą omawiany tytuł. Sama sprzedaż osiągnąć ma poziom 1 miliona kopii Odyseey w ciągu pierwszego roku (na PC oraz konsolach).

Oczywiście na wszystkie te dane trzeba patrzeć przez palce, ale pozwalają one wierzyć, że Elite Dangerous ma przed sobą świetlaną przyszłość.

Zobacz także

9 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Wybierz jedno:

Wyniki

Obrazek dnia

Dom

Kalendarz