Epic Games z nagrodą BAFTA za zasługi dla rynku gier

Fdwcqca4bpptfwyxxwyqhi 970 80

British Academy of Film and Television Arts (BAFTA) uhonoruje Epic Games, czyli twórców Fortnite, specjalną nagrodą za wpływ firmy na przemysł oraz rynek growy.

Mowa tutaj nie tylko o stworzeniu szalenie popularnego Fortnite Battle Royale. Organizacja pragnie uhonorować deweloperów za ich wkład w rozwój, który zapoczątkowany został w 1991 roku. Nie zapominajmy bowiem, że Epic Games ma na swoim koncie serię Unreal Tournament, czy Gears of War. Do tego odpowiadają za silnik Unreal Engine, który napędza całkiem pokaźną liczbę tytułów. No i oczywiście jest jeszcze Fortnite :).

"We are delighted to present this year’s Special Award to Epic Games. Having powered the creativity and imaginations of development teams of all sizes over the years—many of whom have gone on to win BAFTAs—it’s right to mark their huge contribution with this Special Award as part of  BAFTA’s commitment to celebrating and promoting the very best in games. Epic is at the forefront of the evolution of the global games industry and the impact of their innovation is undeniable."

Normalnie BAFTA nie rozdaje takich nagród, bowiem zwyczajnie nie ma odpowiedniej kategorii. Dlatego istnieje Special Awards, które przyznawane są nieregularnie, a służą do uznania czyjegoś wpływu oraz zasług dla całego rynku.

W swojej historii, organizacja wyróżniła już Markusa „Notch” Perssona (Minecraft), Sama Housera i Leslie Benzies z Rockstar Games, Amy Henning (Legacy of Kain, Uncharted), Brendę Romero (Jagged Alliance), Brandona Becka oraz Marca Merrilla z Riot Games, czy Nolana Northa. To ostatnie nazwisko należy do aktora, który użyczył swojego głosu wielu postaciom, nawet z gier MMO! W Guild Wars usłyszeć go mogliśmy, jako Mhenlo, Olafa, Grona, Mampa, a w Guild Wars 2 to on odpowiada za „dźwięki” wydawane przez „Human Male Player”.

Nie ma sensu pytać, czy Waszym zdaniem Epic Games zasługuje na wyróżnienie przez BAFTA. Zdania bowiem w tym temacie z pewnością będą mocno podzielone. Przyjmijmy zatem za fakt dokonany, że firma została uhonorowana Special Award przez rzeczoną organizację. I tyle.

Zobacz także

15 komentarzy