Era Fable: MMORPG oparty na Diablo... w 3D [VIDEO]

Missing

Nie trzeba ogromnych pieniędzy, dziesiątek programistów czy wsparcia medialnego, by zrobić dobrego i grywalnego MMORPG. Takim właśnie przykładem jest... 9-osobowe studio – Storm Totem Works – i ich projekt – Era Fable – oparty na Diablo-style w 3D. Brzmi interesująco?

W 2008 roku, kilku chińczyków spotkało się i postanowiło zrobić fajny, grywalny MMORPG. Zamiast szukać wsparcia, stworzyli małe studio i zaczęli tworzyć. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że cały zespół liczył 9 osób: 5 programistów, 2 designerów i 2 „planistów”.

Od początku, ich projekt – Era Fable – miał być oparty na „diabłowatym” stylu rozgrywki, w których ciosamy hordy przeciwników i współpracujemy z kompanami. Drugorzędną rolę odgrywa tutaj fabuła i wątki historyczne. W porównaniu do serii Diablo, Era Fable została przedstawiona w przepięknym trójwymiarze (3D). Próżno tutaj szukać – typowego dla hack’n’slashy – widoku izometrycznego.

Powiem wam, że całość – po obejrzanym filmiku – wygląda imponująco.

Obecnie trwają intensywne poszukiwania inwestorów i potencjalnych wydawców. Pierwsze testy mają wystartować pod koniec roku. Gra jest tworzona z myślą o zagranicznych rynkach, więc wielce prawdopodobne, że Era Fable zobaczymy w Europie.

Zapraszam do obejrzenia 17-minutowego GAMEPLAY’a i przeczytania wywiadu, jaki Storm Totem Works udzieliło MMOSITE.com. 

Zobacz także

0 komentarzy