Escape From Tarkov ma więcej graczy niż Destiny 2 i GTA 5

Dodany przez guru prawie 3 lata temu
9 6115
Escape From Tarkov ma więcej graczy niż Destiny 2 i GTA 5

Wielu z was nie zdaje sobie sprawy, że Escape From Tarkov jest obecnie jedną z popularniejszych gier online (PC) na świecie. 

Jak dowiadujemy się z ostatniego devbloga/devstreama (oraz artykułu na GameStar), Escape From Tarkov miał na początku tego miesiąca 100 tys. równocześnie zalogowanych osób. Jednak już w następny weekend (8-9 lutego) ta liczba została podwojona do 200 tys. równocześnie zalogowanych osób. 

Ponadto Battlestate Games cały czas notuje wzrost liczby grających. Jest to między 10% a 25% w skali tygodnia… Nieźle, prawda? 

Gdyby porównać to z wynikami na Steamie, to Escape From Tarkov miałby więcej aktywnych graczy niż Destiny 2, Wolcen, Rainbow Six Siege, Monster Hunter World czy GTA 5. 

Szał na Escape From Tarkov rozpoczął się w grudniu ubiegłego roku. Kampania promocyjna oraz zainteresowanie czołowych streamerów pozwoliło EFT osiągnąć niesamowitą popularność, która - jak widać na przykładzie tego newsa - wciąż trwa.  

Escape from Tarkov to połączenie kilku gatunków. Od shootera ,survivala, symulator, RPG po grę MMO. „Hardcore and realistic online first-person action RPG/Simulator with MMO features’. 

Gra kosztuje około 150 zł. 


9 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube