Escape From Tarkov podbija świat – kolejki na 100 tysięcy osób

Dodany przez guru 11 miesięcy temu
12 10375
Escape From Tarkov podbija świat – kolejki na 100 tysięcy osób

Kolejki w New World czy Final Fantasy XIV: Endwalker to pikuś przy tym, co dzieje się obecnie w Escape From Tarkov.

Ten “hardcore and realistic online first-person action RPG/Simulator with MMO features” przeżywa obecnie gigantyczne oblężenie. Ilość chętnych graczy jest kilkukrotnie wyższa od liczby miejsc na serwerach.

Efekt? Gracze czekają w kosmicznych kolejkach, które w skrajnych przypadkach przekraczają nawet 100 tysięcy.

Skąd tak wielkie zainteresowanie Escape From Tarkov? Złożyło się na to kilka powodów: niedawna promocja na grę, najnowszy patch z nową mapą Lighthouse, Twitch Dropy, ale przede wszystkim chodzi o zainteresowanie największych streamerów, którzy jeszcze bardziej nakręcają hype na grę. Ludzie oglądają swoich ulubieńców, przekonują się do gry, kupują egzemplarze... i zapychają serwery. 

Od mniej więcej trzech tygodni Escape From Tarkov jest najpopularniejszą i najchętniej oglądaną grą na Twitchu. W porównaniu z listopadem 2021, nastąpił wzrost oglądających… o 700%.

Można więc zakładać, że liczba aktywnych gracze także podskoczyła kilkukrotnie.

Tak czy siak powinniśmy się cieszyć, bo Escape From Tarkov pokazuje, że hardkorowe i do bólu realistyczne gry, które idą w przeciwnym kierunku niż obowiązujący trend, mogą odnieść sukces.


Ważne: od czterech lat Escape From Tarkov znajduje się w otwartej Closed Becie i nie wiadomo, kiedy nastąpi oficjalna premiera.


12 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube