EverQuest 3 coraz bliżej?

Dodany przez guru ponad 5 lat temu
6 4584
EverQuest 3 coraz bliżej?

Jeśli wierzyć stronie Jobvite.com oraz dziesiątkom wpisów na zachodnich forach, to Daybreak Game Company (byłe Sony Online Entertainment) poszukuje ponad 40 pracowników do swojego nowego projektu MMORPG.

Programistów, Game Designerów, Artystów, Grafików, Analityków, Product Menadżerów, Inżynierów, dosłownie wszystkich, którzy są potrzebni do stworzenia wielkiej wysokobudżetowej produkcji. Nie chcemy powtarzać plotek, ale nieoficjalnie mówi się… o EverQuest 3. Po upadku (albo raczej epic failu) EverQuest Next i EverQuest Next: Landmark, Daybreak Game Company chce zapełnić dziurę i stworzyć coś wyjątkowego. Od dawna nie dostaliśmy od nich żadnej dużej produkcji. Raczej zamykali gry, niż otwierali nowe.

EverQuest 3 miałby sens, o ile byłby to w jakiś sposób „przełomowy” MMORPG, który wprowadziłby do gatunku coś innego, coś świeżego, coś ekstra. Bo o popularność nie musielibyśmy się martwić. Seria EQ wciąż należy do lubianych tytułów. Pomimo wielu lat obecności na rynku, wciąż trzyma się bardzo dzielnie. 

Na koniec zimny prysznic. O ile rzeczywiście planują zrobić EverQuest 3, to pierwszych konkretów spodziewałbym się nie wcześniej niż za dwa lata, a ewentualnej premiery w 2021, 2022 albo 2023 roku. Gry MMORPG to czasochłonny proces, który wymaga zazwyczaj wielu lat ciężkich prac. 


6 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube