EverQuest będzie rozwijany przez przynajmniej 10 lat. Może nawet dostaniemy nową grę!

120131207115529

EverQuest to protoplasta i jedna z ważniejszych gier dla gatunku MMORPG. Mimo już dwudziestu lat na karku, wciąż są osoby, które bawią się przy nim wyśmienicie. Daybreak obiecuje, że nie muszą się one obawiać o przyszłość tej produkcji. Studio ma bowiem plany na rozwój EverQuesta i utrzymanie tytułu przez przynajmniej kolejne, dziesięć lat.

W czwartym kwartale tego roku otrzymamy rozszerzenie Torment of Velious oraz nowy serwer progresywny. Ta ostatnia rzecz podobno najbardziej przyciąga graczy. Ludzie nie znający EverQuesta mogą bowiem bez obaw wskoczyć do gry i uczestniczyć w procesie jej rozwijania. Nie oznacza to jednak, że Daybreak nie ma planów na samą markę.

Jak wszyscy pamiętamy EverQuest Next ostatecznie nie wypalił. Deweloperzy jednak wciąż kombinują z nowymi pomysłami. Oficjalnie nie potwierdzono powstanie nowej gry z serii, ale dano wyraźne sygnały, że coś tam się pichci. Podobno twórcy wyciągnęli lekcje z przeszłości (Next), a sam EverQuest ma przed sobą przyszłość.

Cóż, słyszeliśmy już to kilkukrotnie, ale biorąc pod uwagę ostatnie zwolnienia i restrukturyzację firmy, dobrze wiedzieć, że nie wszystko stracone. Skoro jest iskierka nadziei na coś nowego, to trzeba ją podtrzymywać.

Nikt bowiem nie zaprzeczy, że gatunek MMORPG potrzebuje nowych, DOBRYCH produkcji. Azjatyckie średniaki, wersje Classic, czy inne Unchainedy to trochę za mało dla rozwoju tego typu sieciowej zabawy…


Za powyższy wpis odpowiada PefriX, czyli ja.

Zobacz także

4 komentarzy