Extraction shooter od twórców Destiny 2! Powitajcie Marathon!

Dodany przez PefriX około rok temu
1 1888
Extraction shooter od twórców Destiny 2! Powitajcie Marathon!

O tym, że Bungie robi nowe gry wiemy od dawna. Niemniej dopiero teraz studio uchyla rąbka tajemnicy i oficjalnie zapowiada… extraction shootera. I to nie byle jakiego, bo opartego o markę Marathon z 1994 roku!

Bungie stworzyło nie tylko Halo oraz Destiny. W 1994 roku dostarczyli również Marathon, który dla wielu osób był „takim innym Doomem z fabułą i na Maca”. Teraz studio informuje, że niedługo trzydziestolecie marki, więc pora ją odświeżyć. Ale nie będzie to zwykły remake czy remaster, ale tak w zasadzie reboot/spin-off (nowa gra w tym samym uniwersum). Marathon zostanie wskrzeszony, jako extraction shooter.

„Masywny statek-widmo wisi na niskiej orbicie nad zaginioną kolonią na Tau Ceti IV. 30 000 dusz, które nazywają to miejsce domem, zniknęło bez śladu. Dziwne sygnały wskazują na tajemnicze artefakty, długo uśpioną sztuczną inteligencję i skarby niezliczonych bogactw. Jesteś Runnerem, wyruszającym w nieznane w walce o sławę… i niesławę. Kto z Was napisze swoje imiona na gwiazdach?”

Marathon skoncentruje się na rywalizacji PvP. Nie będzie posiadał kampanii single-player, ale elementy PvE będą obecne. Premeira gry zaplanowana została na PC, Xbox Series X/S oraz PlayStation 5. Obecny będzie cross-play i cross-save, ale nie znamy daty premiery. Więcej informacji znajdziecie na stronie projektu.


1 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube