Facebook kolejny raz banuje role-playową grupę z Fallout 76

Hoyinxghibuivndvir2f

Niedziela, więc pora na kolejne wieści z Fallout 76. Tym razem będzie jednak nie o samej grze, ale o społeczności zgromadzonej dookoła niej.

Jest sobie grupa zapalonych graczy, która postanowiła pobawić się w role-play. Założyli ekipę o nazwie „The Free States Militia” i starają się odgrywać to ugrupowanie w Fallout 76. Fabularnie, Free States składa się z osób, które przetrwały w Appalachach i chcą założyć własne miasto-państwo.

Co ich charakteryzuje? Militarne podejście do problemu, anarchizm oraz secesjonizm. The Free States Militia w swoich założeniach chce, aby ich organizacja była niezależna, samodzielna i autonomiczna względem Stanów Zjednoczonych Ameryki (coś w stylu chęci oddzielenia Śląska od Polski i uczynienia tego regionu czymś odrębnym od reszty kraju).

Takie założenia fabularne przyświecają w świecie Fallout ekipie „The Free States Militia”, więc i grupa zapaleńców odgrywa swoją rolę właśnie w ten sposób. Niemniej gracze nikogo nie krzywdzą, a całą rozgrywkę przenieśli do Fallout 76. Nawet tam nie atakują graczy, a działają bardziej na bazie „lore” gry. Niemniej piszą o swoich wyczynach i dokonaniach na Facebooku, co niekoniecznie odpowiada włodarzom platformy. Nie wiadomo do końca z jakiego powodu, bowiem administracja Facebooku nie poinformowała o powodzie zbanowania konta grupy.

Warto tutaj dodać, że ta sytuacja wydarza się ponownie. The Free States Militia już raz zostało zbanowane na Facebooku i twórca grupy zakłada, że powodem było „Militia” w tytule. System Facebooka uznał to za szkodliwe i automatycznie zaklasyfikował, jako coś groźnego/niepożądanego.

Wygląda na to, że ostatni ban z 9 stycznia również spowodowany został niepożądaną nazwą. W tym okresie Facebook banował u siebie grupy i fanpage, które w jakikolwiek sposób mogły być związane z „atakiem na Kapitol”. Niefortunna „Militia” najwidoczniej zasugerowała systemowi, że role-playowcy z Fallout 76 są zamieszani w całą sprawę. Efektem jest drugi ban.

Grupa The Free States Militia dalej zamierza prosperować, nie planują zmiany nazwy, ale zapowiadają, że z Facebookiem się już żegnają, bowiem to walka z wiatrakami. Nie zamierzają czekać, aż sytuacja powtórzy się ponownie.

Zobacz także

9 komentarzy