Fallout 76 przyśpiesza premierę dodatku o tydzień przez… błąd!

Fallout 76 power armour

Bethesda nie zawodzi <3

O Fallout 76 ponownie zrobiło się głośno, a wszystko z powodu nagłego debiutu dodatku Steel Dawn/Stalowy Świt. Ten darmowy dodatek-aktualizacja miał zawitać do gry 2 grudnia, czyli w przyszłym tygodniu. Jednak jest już dostępny dla wszystkich, a dlaczego? Z powodu graczy Xbox!

Bethesda przez przypadek umożliwiła graczom na Xbox ściągnąć Stalowy Świt o tydzień wcześniej, niż rozszerzenie miało pojawić się w Fallout 76. Co ciekawe, z tego powodu użytkownicy tej konsoli nie mogli w ogóle grać! Zamiast odkręcać zamieszanie i naprawić problem, deweloperzy uznali, że tak właściwie to nie ma o co robić afery. Dodatek jest bowiem ukończony, wszystko zostało przygotowane, więc po prostu udostępnią wszystkim Stalowy Świt do pobrania.

Twórcy tłumaczą, że nie było bowiem sensu kazać graczom na innych platformach czekać tydzień, aż będą mogli sprawdzić Stalowy Świt. Nie było też sensu mieszać na urządzeniach Xbox, blokować plików, itd. Dlatego Bethesda zdecydowała, że całość dostaliśmy wcześniej. Co w 2020 jest naprawdę niesamowite, skoro praktycznie wszystko jest opóźniane. Bethesda i Fallout 76 przyzwyczaili nas jednak do tego, że nie trzymają się standardowych reguł.

O samym rozszerzeniu wspominaliśmy kilkukrotnie, więc łapcie skrótowiec:

„O Bractwie Stali dowiecie się więcej, podejmując się wielu nowych zadań, które trafią do gry z aktualizacją Stalowy Świt. To jednak dopiero początek – w 2021 r. poznacie ciąg dalszy tej historii, realizując kolejne zadania Bractwa Stali, które udostępnione zostaną w przyszłych aktualizacjach.

Oprócz nowych zadań Stalowy Świt wprowadzi nowe postacie niezależne, lokacje i wyposażenie, a także schrony C.A.M.P., wiele nagród (w tym broń, pancerze i plany C.A.M.P.). Aktualizacja ta przywróci też wydarzenie sezonowe świątecznych spalonych oraz zaoferuje wiele dodatkowych usprawnień rozgrywki.”

Bawcie się dobrze :).

Zobacz także

9 komentarzy