Fallout 76 – rajdy, prywatne serwery, nowa mapa

Udydfukjardxweurgwtgpt 970 80

Na Fallout 76 można narzekać i w sporej mierze będą to marudzenia całkiem uzasadnione. Jedno jednak Bethesdzie trzeba przyznać – pracują nad grą. Jasne, nieco za późno i produkt pełnowartościowy powinien zostać dostarczony na premierę, w końcu to żaden Early Access, a do tego nie za tani (patrząc po cenie w oficjalnym sklepie). Niemniej coś tam się dzieje, o czym poczytacie poniżej.

Rajdy pojawią się w Fallout 76. 20 sierpnia udostępniony zostanie pierwszy z nich. Zanim jednak zakrzykniecie z radości – kubeł zimnej wody. Nowe wyzwanie przeznaczone będzie dla czteroosobowych drużyn. W ramach atrakcji udamy się do Vault 94. W niedalekiej przyszłości pojawi się kolejny rajd, również umiejscowiony w schronie, ale o innym numerku.

Vault 94 będzie rajdem opartym na układankach oraz zagadkach logicznych. Dostaniemy trzy poziomy trudności, przy czym te wyższe dodadzą ograniczenie czasowe. Równocześnie zapewnią lepsze nagrody, więc teoretycznie będzie to gra warta świeczki. W nagrodę będziemy mogli zdobyć bowiem cały power armor. Będzie to unikalny egzemplarz, bowiem wyposażony w maskowanie. Co ciekawe, gdy zbierzemy cały strój poprzez powtarzanie Vault 94, dostaniemy również „bonusy setowe”.

Deweloperzy wspomnieli, że będzie szansa przejścia wspomnianego rajdu samotnie. Nie będzie to łatwe wyzwanie, ale możliwe do wykonania. Co zaś się tyczy prywatnych serwerów, dawno temu obiecanych w Fallout 76 – podobno pojawią się szybciej, niż myślimy. Niestety, w tym temacie niewiele więcej powiedziano. Wygląda również na to, że Bethesda rzeczywiście wprowadzi serwery testowe na prośbę graczy. Niemniej żadnych konkretów ponadto, że coś takiego może się pojawić.

Co się zaś tyczy trybu Battle Royale w Fallout 76, czyli Nuclear Winter – Bethesda jest z niego zadowolona, podobno cieszy się popularnością i będzie dalej rozwijany. Np. we wrześniu wspomniany tryb otrzyma nową mapę, zwaną Morgantown. Pobiegamy po okolicach Morgantown Airport oraz Vault-Tec University. Poza lokacjami, przewidziano nowe potwory oraz radioaktywne jezioro. To idealne miejsce dla osób, które chcą skorzystać z bonusów wynikających z napromieniowania i mutacji.

Poza tym, jeszcze w sierpniu w Nuclear Winter będzie można zacząć wybierać część perków, zamiast w pełni polegać na RNG. Jeśli trafi się Wam karta z duplikatem, wtedy otrzymacie Overseer Ticket, pozwalający na odblokowanie nowego perka w przyszłych meczach.

RAD or not?:)

Zobacz także

5 komentarzy