Fortnite na PC obsługuje już Ray Tracing. - czemu? Bo może!
Ciekaw jestem, czy gracze Fortnite będą korzystali z technologii Ray Tracing podczas meczów battle royale. Kto wie? Może jest coś romantycznego w wysadzaniu wszystkiego dookoła i obserwowaniu, jak światło fantastycznie załamuje się na tych efektach eksplozji! Zapatrzeni w taką grę świateł może będziemy łatwym kąskiem dla innych i kto wie… Co ja pierniczę, wybaczcie…
Od wczoraj gracze z PC z obsługiwanymi kartami graficznymi i DirectX12 mogą włączyć ray tracing oraz NVIDIA DLSS. Zaawansowana funkcja renderowania ray tracingu umożliwia wykorzystanie nowych, niedostępnych dotąd w Fortnite efektów graficznych i oświetleniowych. W najnowszej aktualizacji wprowadzono udoskonalone efekty okluzji otoczenia, cieni, odbić i globalnego oświetlenia w czasie rzeczywistym.
Funkcja NVIDIA DLSS zwiększa wydajność, dzięki czemu możecie cieszyć się efektami ray tracingu i płynniejszym działaniem gry. W Fortnite dostępne są trzy opcje DLSS: Jakość, Wyważona i Wydajność. Kontrolują one rozdzielczość renderowania DLSS, umożliwiając wybór odpowiedniego poziomu równowagi między jakością obrazu a liczbą klatek na sekundę.
Z kolei NVIDIA Reflex zapewnia możliwie najmniejsze opóźnienia w Fortnite. Dzięki zintegrowaniu bezpośrednio w Fortnite tryb Reflex Low Latency synchronizuje silnik gry w taki sposób, by renderowanie odbywało się w czasie rzeczywistym, co umożliwiło wyeliminowanie kolejki renderowania karty graficznej i spowodowało odciążenie procesora w scenach, które mocno obciążają układ graficzny.
Upewnijcie się, że wasz komputer PC spełnia minimalne wymagania do ray tracingu w Fortnite. Przedstawiamy również zalecane wymagania sprzętowe.
Minimalne wymagania sprzętowe:
- Wymaga DirectX 12
- Procesor: 4-rdzeniowy lub lepszy
- Karta graficzna: NVIDIA Geforce RTX 2060 lub lepsza (używaj aktualnych sterowników; obsługiwane są wersja 450.00 i wyższe)
- Windows 10 w wersji 1903 (aktualizacja z maja 2019, numer kompilacji 18362 lub późniejszy)
Zalecane wymagania sprzętowe:
- Wymaga DirectX 12
- Procesor: 8-rdzeniowy lub lepszy
- Karta graficzna: NVIDIA Geforce RTX 2080 lub lepsza (używaj aktualnych sterowników; obsługiwane są wersja 450.00 i wyższe)
- Windows 10 w wersji 1903 (aktualizacja z maja 2019, numer kompilacji 18362 lub późniejszy)
Ktoś z Was ma na tyle dobry sprzęt, że może to sprawdzić i ewentualnie podzielić się wrażeniami?