Galaxicus pozwoli nam wybrać, czy gramy w MMO, czy MOBA

Shields 01

Jeśli do tej pory nie słyszeliście o tym tytule to nie martwcie się – ja również. Galaxicus pozwoli nam przenieść się w przestrzeń kosmiczną, gdzie pokierujemy losem naszego statku. Deweloperzy nie mogli jednak zdecydować się, czy robią grę MMO, czy MOBA, dlatego stworzyli oba typy w obrębie jednej produkcji.

Serwery gry pomieszczą dziesięć tysięcy osób grających równocześnie. Nie wiadomo, czy będzie tak jak w przypadku Atlas z podziałem na kanały, czy deweloperzy rzeczywiście dostarczą kosmos otwarty dla tak dużej ilości osób. Warto przy tym wiedzieć, że przestrzeń podzielona zostanie na sektory.

Centrum wszystkiego jest imperium ze swoimi koloniami i wysokimi podatkami. Obrzeża nie są tak kontrolowane przez imperium, a na pograniczach rządzą kolonie. Poza tym wszystkim mamy jeszcze regiony kontrolowane przez rasę Qhigell, gdzie mamy pełną swobodę działań, ale zawsze wystrzegać się trzeba wspomnianej frakcji, kontrolowanej przez AI. To również tam najbardziej wzbogacimy się w surowce oraz nowe zdolności.

Co się zaś tyczy MOBA vs MMO w Galaxicus – gracze sami decydują, w czym chcą brać udział. Ten pierwszy to Akademia, gdzie walczymy w drużynach dwu-,trzy- i pięcioosobowych z drużyną składającą się ze sztucznej inteligencji. Będzie można walczyć również z żywym przeciwnikiem, ale deweloperzy uprzedzają, że takie bitwy mają trwać nawet godzinę (a ja narzekałem na długość bitew w LoL-u, czy Dota 2…).

Tryb MMO nazwany został Wars i będzie pełnił rolę czterotygodniowych walk dla dziesięciu tysięcy graczy. Do ich dyspozycji oddanych zostanie „arena”, czyli kosmos składający się z „5 milionów systemów słonecznych” o wielkości „2,6 miliarda kwadratowych lat świetlnych”. Nie pytajcie. Cała zabawa polegać ma na dominacji nad innymi graczami, co ostatecznie pod koniec miesiąca pozwolić ma na zdobycie tytułu Władcy Galaktyki.

Galaxicus pozwolić ma na zabawę nie tylko PvP, ale również ekonomiczną – zakładanie kolonii oraz ich rozwój będą pełniły istotną funkcją w grze. Trzeba jednak uważać, bo na niektórych strefach, tych mniej opodatkowanych, inni gracze będą mogli je przejąć.

Zainteresowanych zapraszam tutaj. Uprzedzam jedynie, że tytuł jest w powijakach, więc cudów nie oczekujcie.

Zobacz także

3 komentarzy