Gigantic wzbogaca się o 21. postać i ma 2 miliony zarejestrowanych graczy

2889495 giganticscreenshot combat 02

Gigantic przestało być już tytułem dostępnym na Windows 10 (już dawno, tak swoją drogą). Teraz możecie bawić się w tej kolorowej grze MOBA od Motiga na czym chcecie. Lubicie platformę Arc? Nie ma problemu. Preferujecie Steam? Da się zrobić! Warto dać grze szansę, bowiem zdecydowanie różni się od innych przedstawicieli gatunku. Może nie jest najlepszym tytułem i raczej nie podbije rynku, tak na pewno znajdzie swoją niszę.

Omawiana produkcja otrzymała aktualizację „Into Solitude”, która wprowadza nieco nowości – nowego bohatera oraz dwa stwory. Rutger, bo tak nazywa się 21. heros wprowadzony do gry, korzysta z mocy związanych z ziemią. Jest strażnikiem gór, który na polu bitwy pełni rolę tanka oraz postaci typu „control”. Walczy w zwarciu, a dzięki stawianiu nieprzenikalnych, kamiennych ścian, żaden cel mu nie ucieknie. Sam w sobie nie ma dużo HP, ale nadrabia to regenerującą się tarczą. Poza tym potrafi rozrywać podłoże, a wszystko po to, aby podrzucić przeciwnika. Mało? Rutger może wykonać również taktyczny odwrót poprzez zakopanie się pod ziemią. Co ciekawe, bohater może się wtedy poruszać oraz zyskuje nietykalność.

19 września pojawi się tankowaty, nowy stwór Stone Cerberus, a 26 września otrzymamy Riftborn Cyclops. Ten ostatni potwór powinien zwrócić Waszą uwagę, bowiem jest w stanie przywoływać specjalne ściany – sojusznicy będą mogli przez nie atakować, a wrogowie nie!

Deweloperzy przy okazji poinformowali, że Gigantic ma się całkiem nieźle. Na wszystkich platformach zanotowano łącznie 2 miliony zarejestrowanych graczy. Szkoda niestety, że nie podano liczby aktywnych użytkowników…

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

8 komentarzy