Gloria Victis: Siege - nowa gra w uniwersum polskiego MMORPG

2020 03 25 165007

No tego się nie spodziewaliśmy. Fish Tank Studios zapowiedziało Gloria Victis: Siege, czyli grę osadzoną w uniwersum Glorii Victis. Ekipa z Black Eye Games ma im pomóc w premierze jako wydawca! 

Survivalową grę w klimacie This War of Mine, rozgrywającą się w średniowiecznym świecie Glorii Victis”. Co ciekawe, to nie będzie żadna „sieciówka” w stylu Rust czy ARK: Survival Evolved, tylko pełnoprawny single-player. 

I do tego izometryczny, bo całą akcję będzie obserwować z góry.

Pokierujemy grupą cywilów, którzy w czasie inwazji zostali uwięzieni w zamku. Będziemy musieli zadbać o podstawowe rzeczy np. wyżywienie czy opiekę medyczną. „Choć nie bierzesz udziału w walce, jej losy są w Twoich rękach”. 

Żołnierze potrzebują broni i zaopatrzenia, a ranni i chorzy wymagają Twojej opieki. Dysponujesz jednak ograniczonymi zasobami. Przetwarzaj jedzenie, by nie zgniło i wznoś niezbędne konstrukcje.

Studio Fish Tank Studios obiecało bardzo wciągającą rozgrywkę nacechowaną trudnymi i nie zawsze moralnymi wyborami, które będą niosły za sobą konsekwencje. „Co poświęcisz, gdy przyjdzie Ci wybierać między utrzymaniem żołnierzy w gotowości do walki a własnym przetrwaniem?”. Mieliśmy okazję ograć GV: Siege w zeszłym roku na PGA. Całość rzeczywiście była intrygująca, chociaż mogliśmy spędzić w zabawie zaledwie kilka dni! 

No i jak? Zainteresowani tytułem? Bo premiera już wkrótce. 

https://store.steampowered.com/app/1167140/Gloria_Victis_Siege 

 

 

Zobacz także

15 komentarzy