Gracie w Fortnite? Lepiej zmieńcie swoje hasło! Podobno wyciekły dane z Epic Games!

Fortnite 74

Ostatnio głośno dookoła Epic Games, a to za sprawą sądowej potyczki Apple vs Epic. Wyciekły dokumenty, dzięki którym dowiedzieliśmy się ogromnych ilości rzeczy na temat działań firmy w minionych latach. Przykład?  Epic Games wydało ponad 1 miliard dolarów na ekskluzywne gry w swoim Epic Games Store w ciągu dwóch lat. Zapłacili również 115 milionów dolarów, aby Borderlands 3 było najpierw u nich.

Z drugiej strony, w latach 2018-2019 taki Fortnite zarobił dla Epic ponad 9 miliardów dolarów. W tym samym czasie licencja na Unreal Engine przyniosła firmie 220 milionów dolarów. Teraz jednak pora na rzecz, która dotyczy bezpośrednio Was. A raczej teoretycznie Was, bowiem jeśli nie macie konta w Epic Games Store to jesteście bezpieczni. W innym przypadku lećcie zmienić hasło lub zainteresujcie się dwuetapowym logowaniem.

Dlaczego? Według doniesień, mogło dojść do wycieku danych w Epic Games w efekcie czego informacje 106 milionów użytkowników mogły wpaść w niepowołane ręce. Podkreślam, że podobno, bo nie ma jeszcze potwierdzenia, że faktycznie do czegoś takiego doszło. Niemniej lepiej zapobiegać niż leczyć, więc polecam zmienić hasło. Zwłaszcza, gdy jesteście na tyle nierozważni i używacie jednego hasła do wszystkich kont.  Ponawiam również, aby pomyśleć o dwuetapowym/dwustopnionym logowaniu.

Z doniesień wynika, że z Epic Games wypłynęły nazwy kont graczy, e-maile oraz hasła. Jeśli macie konto Epic Games podłączone do innych serwisów to również warte rozważyć wprowadzenie odpowiednich zabezpieczeń. Zainteresować się menadżerem haseł, itd. Dane statystyczne pokazują bowiem, że ludzie wciąż mają proste hasła lub używają jednego hasła uniwersalnie do wszystkiego.

Jeśli zatem graliście lub gracie w Fortnite, czy inną grę na Epic Games Store to warto zmienić hasło. Nawet, gdy zarejestrowaliście się na tejże platformie tylko po to, aby przypisywać darmówki do konta, w które i tak nigdy nie zagracie.

Zobacz także

10 komentarzy