Gracz Heroes of the Storm aresztowany za groźby terrorystyczne na czacie gry

Dodany przez PefriX ponad 5 lat temu
5 3882
Gracz Heroes of the Storm aresztowany za groźby terrorystyczne na czacie gry

Michael Mickowski to 26-letni (nie wiem w sumie po co Wam jego wiek) gracz Heroes of the Storm, który został aresztowany w Las Vegas, w stanie Nevada. Oskarżony został o groźby na tle terrorystycznym. Aktualnie jest zatrzymany w areszcie, a kaucja za jego wypuszczenie wynosi 150 tysięcy dolarów. O co chodzi?

No cóż, moi drodzy, tutaj lekcja dla wszystkich – uważajcie, co wypisujecie na czatach gier sieciowych. „Bohater” newsa został aresztowany po tym, jak Blizzard zgłosił jego zachowanie na policję. Okazuje się, że Michael Mickowski groził masową strzelaniną w szkole, a do tego chwalił się, że kupi broń oraz amunicję. Początkowo jego groźby dotyczyły szkoły średniej, ale potem zmienił swój cel na szkołę podstawową.

“Someday, when I have enough money to buy a gun and some ammunition I will shoot up a school where I live. Imagine if I decided to go to an elementary school too. Instead of a high school or middle school imagine. I’ll buy a gun and shoot everyone I can. I’ll buy a gun and shoot everyone I can. I’ll stream it on twitch.”

Kiedy zgłoszenie dotarło do departamentu policji w Las Vegas, gracz został odnaleziony po adresie IP z którego korzystał podczas grania w Heroes of the Storm. Oskarżony przyznał się do wszystkiego, a jego sprawa zostanie rozwiązana w sądzie w okolicach 25 kwietnia.

Ze swojej strony dodam, że pewnie wśród Was, czytelników portalu, nie brakuje trolli. Dlatego żarty żartami, ale uważajcie co piszecie. Głupio byłoby mieć takie problemy przez jakąś giereczkę. Z drugiej strony to dobrze, że w tym przypadku obsługa Heroes of the Storm zareagowała. Nie ma co traktować takich tekstów z pobłażaniem. Zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych.


5 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube