Gracz Tibii, który stracił miliard expa w jeden dzień

Dodany przez guru 7 miesięcy temu
16 11810
Gracz Tibii, który stracił miliard expa w jeden dzień

Trzy tygodnie temu pisaliśmy o graczu, który pobił dzienny rekord expienia w grze (1,2 miliarda expa). No to teraz odwróćmy sytuację i napiszmy o graczu, który stracił rekordową liczbę expa w jeden dzień.

To niejaki “Mestre Nolol” (1500+ lvl Druid z serwera Kalibra), który w minioną niedzielę, 1 października, zginął cztery razy, co spowodowało spadek jego punktów doświadczenia o prawie 1,1 mld w dół.

Jeśli nie liczyć sytuacji “rookowania” (konto zostaje zhakowane, a hakerzy umyślnie uśmiercają postać i delevelują w celu spuszczenia jej do lokacji startowej), “Mestre Nolol” stał się wstydliwym rekordzistą gry.

Nie było wcześniej sytuacji, aby gracz z tak wysokim poziomem samodzielnie zginął aż cztery razy w ciągu jednego dnia. Pech… a może coś więcej.

Na filmiku widać (oglądać od 0:05 do 2:11), że “Mestre Nolol” nie jest w stanie wytankować grupy wzmocnionych mobków, co kończy się pierwszą, drugą, trzecią i czwartą śmiercią. Być może rzeczywiście miał pecha, a być może miał na tyle promili we krwi, że jego reakcja na sytuację była mocno opóźniona (no co, takiego scenariusza także nie wykluczamy). 

1,1 mld expa to mniej więcej tyle, ile “Mestre Nolol” zdobywał przez cały miesiąc grania, więc można powiedzieć, że wszystko poszło teraz na marne. Dziesiątki, setki godzin żmudnego grindu poszły się… wiadomo co.

Właśnie dlatego Tibia jest zaliczana do semi-hardorowych tytułów MMO. Tutaj śmierć – niezależnie od rodzaju serwera – naprawdę boli: tracimy część naszych punktów doświadczenia, tracimy poziomy doświadczenia, w konsekwencji tracimy również nasz czas.


16 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube