Gracze Elite Dangerous Odyssey nie zagrają chwilo z graczami Elite Dangerous Horizons

Dfvh20210331001939118itqw

19 maja startuje ogromny dodatek do Elite Dangerous o nazwie Odyssey. Będzie to niezwykle istotne rozszerzenie do gry, które odmieni zabawę na powierzchni planet. Niemniej wpłynie również chwilowo na to, jak będzie wyglądała cała struktura gry. W jaki sposób?

Gracze Elite Dangerous: Odyssey tymczasowo nie będą mogli grać z osobami, które dodatku nie posiadają. Lub na odwrót, osoby nie posiadające rozszerzenia, np. gracze Elite Dangerous: Horizons, nie pograją z tymi, co mają Odyssey. Dlaczego?

Odyssey wprowadzi do gry sporo nowości, które odmieniają Elite Dangerous. Różnic jest tak dużo, ze osoby bez dodatku nie będą mogły współdzielić sesji gry z osobami z rozszerzeniem. JEŚLI jednak gracze Elite Dangerous: Odyssey zechcą zagrać z innymi to będą musieli uruchomić swoją grę w specjalnym trybie „Horizons”, pozbawiając się tym samym nowości z dodatku. Czy tak już będzie zawsze?

Deweloperzy informują, że nie. Całe to zamieszanie to tymczasowe rozwiązanie, wprowadzone po to, aby wszystko działało sprawnie. Kiedy Elite Dangerous: Odyssey pojawi się na konsolach, wtedy wszystko wróci do normy. Gracze Elite Dangerous będą mogli znów grać ze sobą, bez względu na to, jaki dodatek posiadają. Oczywiście gracze Horizons nie dostaną benefitów Odyssey, ale otrzymają dostęp do nowej technologii planetarnej, ulepszonej grafiki oraz możliwości wspólnej zabawy. Kiedy to wszystko nadejdzie?

O ile na PC Elite Dangerous: Odyssey ma pewną datę, czyli 19 maja, tak konsolowa wersja pojawi się w tym roku. Deweloperzy celują w jesień, ale nie ma konkretów.

Zobacz także

7 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Wybierz jedno:

Wyniki

Obrazek dnia

Dom

Kalendarz