Gracze złamali Blade & Soul. W zamian NCSoft zbanował połowę serwera!

2020 01 20 105438

Niezłe cyrki dzieją się w Blade & Soul. 

Jak informuje jeden z naszych użytkowników (dzięki „MarjoKun”): „ludzie zaczęli grzebać w plikach gry i wyciągnęli z nich skille oraz mechaniki z rajdów (prosto od mobków lub bossów). Teraz chodzą po mapie i wysysają z ludzi hp, zabijając ich bez stroju PvP. Najgorsze jednak, że tacy gracze wykorzystują ten exploit w wielu miejscach, niszcząc rankingi itd.”. 

I o ile wczoraj sytuacja była naprawdę tragiczna (masa tematów, zero odpowiedzi ze strony NCSoft West), to teraz wreszcie zaczęło się coś dziać. 

(oglądać od 1:01)

Jesteśmy w trakcie masowego banhammera, który ma za zadanie ukarać wszystkich exploiterów, którzy w świadomy sposób korzystali z tego buga/czita. Problem w tym, że NCSoft chyba sam nie wie, kogo banować, a kogo nie. Ogromna ilość użytkowników została ukarana za nic. Dosłownie za nic. Niektórzy ze zbanowanych... łowili sobie rybki, nie wiedząc nawet o istnieniu tego exploita.

Wygląda na to, że twórcy B&S po prostu wcisnęli przycisk i zbanowali połowę ludzi, którzy byli online w tamtym czasie. Profilaktycznie. 

they are scared because they don't know what to do so let's ban everyone right? No players online no problems. kekw

Kabarety, prawdziwe kabarety. 

Najpierw exploit, który nie przystoi tak wielkiej, tak popularnej i tak profesjonalnej grze MMORPG jaką jest Blade & Soul (niewiarygodne, że tak prostym sposobem można było złamać grę). A teraz banowanie cziterów na chybił-trafił, co tylko odstrasza społeczność. I jak my mamy ufać NCSoftowi? 

UPDATE: MarjoKun: "ta umiejętność co używają Ci exploiterzy to umiejętność z mechaniki na raidzie. Z tego co słyszałem, bana dostają ludzie zaraz po raidzie którzy robili tą mechanikę Na raidzie jest mechanika, że 2 osoby zamieniają się w demona i mają inne umiejętności, którymi zadają naprawdę duże obrażenia. Ale w zamian tracą czasowo hp. Mają specjalną umiejętność wysysania życia z sojuszników, żeby przeżyć. I to tę umiejętność wykorzystują exploiterzy. Prawdopodobnie niewinni ludzie, którzy na raidzie używają jej, żeby się ratować też dostają bana, bo "spełniają warunek filtra"

https://reddit.com/r/bladeandsoul/

https://forums.bladeandsoul.com/forum/421-general-discussion/

https://forums.bladeandsoul.com/topic/247966-why-are-people-getting-banned-for-no-reason/

https://old.reddit.com/r/bladeandsoul/comments/er5v8w/massive_ip_ban_right_now/

Zobacz także

38 komentarzy

Wyszukiwarka

Najnowsze video

Forum dyskusyjne

Dodaj nas

Ankieta

Moja obecna postać w MMORPG jest...

Wyniki

Obrazek dnia

Eeeeee

Kalendarz