Graliście w Naica Online? Zmieńcie swoje hasło!

Dodany przez PefriX ponad 3 lata temu
2 2057
Graliście w Naica Online? Zmieńcie swoje hasło!

Kontynuujemy nieciekawą sytuację dookoła Naica Online, czyli indie MMORPG-a, który ledwo wystartował i już narobił sobie problemów. Podziałał kilka miesięcy podczas których mało co działało jak należy. W efekcie tytuł ten nie podniósł się i można rzec, że zwyczajnie został porzucony. Jeśli jednak graliście w niego to zmieńcie swoje hasła. Dlaczego?

Okazuje się, że Naica Online miała spore dziury w zabezpieczeniach. Tak twierdzi jeden gracz, który ponoć skutecznie udowodnił, że miał rację. Co więcej, zgłosił te problemy deweloperom już w wersji alfa. Część z błędów pozwalała zyskać przewagę w tym MMORPG-u, a inne dostać się do kont graczy, a nawet wyciągnąć z nich ważne informacje. Cóż zrobili z tym deweloperzy?

Prawie nic. Prawie, bowiem jedyny naprawiony, zgłoszony błąd, to ten, który wywoływał crasha gry. Wszystkie pozostałe bolączki podobno pozostały w Naica Online, co użytkownik udowodnił. Deweloperzy zdawali sobie z tego sprawę i nic w tym kierunku nie zrobili. Z uporem maniaka kasowali jednak tego typu posty wspomnianego gracza.

Co ciekawe, nie pokusił się on o zrobienie filmu instruktażowego, jak wykorzystać wspomniane błędy. Chciał jedynie zwrócić uwagę na problem, który istnieje w Naica Online oraz uczulić inne osoby, że ich dane są w niebezpieczeństwie. Dlatego jeśli graliście w tego MMORPG-a to zmieńcie dla pewności hasła do kont. Nie wiadomo bowiem, czy nie doszło już do jakiegoś wycieku danych.

Nierozsądnym jest używanie jednego hasła do wszystkich kont, ale niektóre osoby korzystają z takiej metody, więc warto pomyśleć o drobnej zmianie. Głupio byłoby utracić coś ważnego z powodu jakiegoś indie MMORPG-a.

Warto tutaj zwrócić uwagę, że zachowanie twórców Naica Online nie jest raczej celowe. Wszystko wskazuje, że to zwykła ignorancja z ich strony. Szkoda tylko, że mogła (może!) kosztować ona kogoś utratę czegoś ważnego.


2 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube