Grasz myszką na konsoli? Dostaniesz bana w Destiny 2

Dodany przez guru ponad rok temu
23 4140
Grasz myszką na konsoli? Dostaniesz bana w Destiny 2

Bungie bierze się poważnie za jeden z największych “raków” multiplatformowych gier online. Czyli uzyskiwanie przewagi, grając na urządzeniu, które nie jest dedykowane naszemu sprzętowi, naszej wersji gry.

Już wyjaśniamy…

Pewnie spotkaliście się z sytuacją, gdzie jakiś konsolowy gracz – ze względu na wspomagania celowania – znajduje się na uprzywilejowanej pozycji względem pecetowców. I odwrotnie: w niektórych tytułach PC (patrz Destiny 2 z aim-assistem) to myszka + klawiatura sprawdza się lepiej niż pad do konsoli.

Właśnie z tym będą walczyć twórcy Destiny 2, którzy – w najnowszym ogłoszeniu – ogłosili, że zamierzają banować graczy korzystających z zewnętrznych adapterów typu Cronus Zen.

(taki sprzęt umożliwia graczom podłączenie dowolnych kontrolerów do wybranej platformy)

Nasza społeczność jest coraz bardziej sfrustrowana formą oszustwa, która wykorzystuje zewnętrzne urządzenia peryferyjne w celu manipulowania klientem gry. Urządzenia te są podłączane do komputera lub konsoli, gdzie mogą na przykład wykonywać proste skrypty lub oszukiwać grę, aby zapewniała dodatkowe wspomaganie celowania. Zauważysz, że nie nazywamy usług po imieniu, głównym powodem jest to, że po prostu nie chcemy oferować większego zainteresowania niż to konieczne. Zamiast tego skupiamy się na wpływie używania takich narzędzi na środowisko PvP.

Bungie akceptuje korzystanie z zewnętrznych ułatwień dostępu, które zapewniają wrażenia zgodne z zamierzeniami twórców gry, ale podejmuje działania, w tym bany, w stosunku do osób, które nadużywają tych narzędzi w celu uzyskania przewagi nad innymi graczami.

Dobre czy złe rozwiązanie?


23 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube