Griefowali Asmongolda w WoW Classic Hardcore i zostali zbanowani przez Blizzard

Dodany przez guru około rok temu
30 9294
Griefowali Asmongolda w WoW Classic Hardcore i zostali zbanowani przez Blizzard

Zacznijmy jednak od początku.

World of Warcraft Classic nie doczekał się jeszcze oficjalnej wersji Hardcore, ale doczekał się specjalnego trybu stworzonego przez graczy, który cieszy się coraz większą popularnością.

Zasady są proste. Ściągamy dedykowany addon, wybieramy jeden z nieoficjalnych serwerów Hardcore i gramy, poprawka, staramy się grać w WoW Classic tylko z jednym życiem. Gdy jednak nasza postać zginie – kończymy zabawę (na amen).

Niestety, WoW Classic Hardcore to także pożywka dla wszelkiej maści grieferów, którzy starają się uprzykrzyć rozgrywkę hardkorowcom (poprzez KS) lub doprowadzić do ich śmierci. W jaki sposób? Na przykład poprzez lurowanie mobów lub NPC-kowo podobnych stworzeń. 

Griefing – zachowanie graczy spotykane w grach multiplayer polegające na szkodzeniu otoczeniu

A już szczególnie narażeni są popularni streamerzy WoW-a, tacy jak “Asmongold” (nomen omen największy streamer MMORPG na świecie), którzy – prowadząc transmisję na żywo dla kilkudziesięciu tysięcy widzów – są skazani na takie sytuacje.

No i to się właśnie wydarzyło, gdy postać Asmongolda na WoW Classic Hardcore została ściągnięta na hita z powodu griefera. 

To nie był jednak koniec historii. Klipy z grieferami zostały wysłane do Blizzarda, który postanowił zająć się sprawą. W jaki sposób? Permanentnie banując tamtych grieferów (tak przynajmniej sugerują wiadomości z Discorda).

Byłoby to zgodne z tym, co kilka dni temu pojawiło się na Reddicie.

Chodziło o rozmowę Game Mastera z grieferem, z której dowiedzieliśmy się, że takie zachowanie podpada pod “gameplay disruption” (zakłócanie rozgrywki) i może się zakończyć zawieszeniem lub zamknięciem konta.

No cóż, jakoś nie jest im ich żal.


30 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube