Grupa maniaków rozwiązała wieloletni sekret Tibii

Dodany przez guru ponad 2 lata temu
4 34652
Grupa maniaków rozwiązała wieloletni sekret Tibii

Wielkie brawa dla brazylijskich graczy Tibii, którym udało się rozwiązać sekret związany z MOTA – Museum of Tibian Arts (Muzeum Tibijskiej Sztuki).

“Museum of Tibian Arts- Muzeum położone na wschód od Thais.Z a dnia niczym niewyróżniające się muzeum. Jednak w nocy coś sprawia, że niektóre posągi ożywają. Dodatkowo na najwyższym piętrze mieszka pewne małżeństwo zajmujące się dziwnym kultem”.

To właśnie tam znajduje się tajemniczy pokój (ze skrzynką i pojedynczym potworem), do którego za żądne Chiny nie można się było dostać. A tak się przynajmniej wydawało…

Trochę logiki, trochę sprytu, trochę ogarnięcia fabuły, trochę (a nawet więcej niż trochę) szczęścia – i proszę, udało się. 

Posłuchajcie pełnej relacji:

Muzeum Sztuk Tibijskich (MOTA) to instytucja założona i finansowana przez króla Tibianusa III. To miejsce było otwarte dla publiczności w tym samym czasie, gdy wypuszczano serię zadań Cults of Tibia. Niedługo potem, wraz z wdrożeniem Biblioteki Zathrotha, próbując rozbudować to muzeum, robotnicy rozpoczęli wydobycie na północnej ścianie najwyższego piętra. Nie spodziewali się, że znajdą loch pełen potworów, które wydają się krążyć wokół uwielbienia krwi.

W tym lochu, oprócz niezwykle dziwnej mechaniki i pomieszczeń, jesteśmy w stanie znaleźć dwa trony wykonane z kości i czaszek. W jednym z nich udaje nam się zdobyć Próbkę Krwi Potwora (którą również bardzo rzadko upuszczają unoszące się w powietrzu sługi przemierzające te nikczemne korytarze), a w drugim, dalej niżej, znajduje się tajemnicza czaszka.

 Jeszcze kilka dni temu myśleliśmy, że jedynym zastosowaniem Próbki Demonicznej Krwi jest użycie jej na Tajemniczej Czaszce na dolnym piętrze w celu zdobycia Zepsutego Kompasu (którego można użyć później przy realizacji zadania Dream Courts), ale udało nam się znaleźć drugą Tajemniczą Czaszkę, obok drugiego tronu z kości. Używając na nim Próbki krwi potwora, jesteśmy w stanie zostać teleportowani do pokoju, na który nigdy wcześniej nie nadepnęliśmy, gdzie czeka na nas Demon oraz skrzynia pomiędzy dwoma zagłębiami węglowymi. 

Co znajdowało się w skrzynce? Kolejna próbka krwi, co oznacza, że gdzieś w świecie Tibii znajduje się dalszy ciąg tej historii… i kolejny sekret do rozwiązania. 

Damy wam znać, gdy coś będzie wiadomo. 

Filmik (dostępny z polskimi napisami):


4 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube