H1Z1 ma się źle, a będzie jeszcze gorzej

Dodany przez guru ponad 4 lata temu
9 5007
H1Z1 ma się źle, a będzie jeszcze gorzej

Bardzo smutny obrazek pojawił się ostatnio na subreddicie H1Z1. Pochodzi ze strony SteamCharts.com, która profesjonalnie zajmuje się badaniem steamowych statystyk. 

Fakty są brutalne. 

Od ubiegłych wakacji H1Z1, z każdy miesiącem, notuje ogromne spadki. Nie jakieś kilkuprocentowe, ale znacznie większe. W niektórych przypadkach miesięczna liczba graczy zmniejszy się nawet o 35%. W tym miesiącu również musimy się liczyć z 20-30% spadkiem. 

Spójrzcie też na średnią liczbę graczy. Jeszcze w lipcu było to 86 tys. ludzi, ale już w grudniu… 19 tys. Teraz będzie jeszcze mniej. Jeszcze trochę i H1Z1 spadnie poniżej 10 tys., a stąd już tylko rzut beretem od wypadnięcia z listy najpopularniejszych tytułów na Steamie. To byłby dopiero dramat.  

Co prawda, Daybreak Game Company ostatnio dwoi się i troi, żeby utrzymać resztę osób przy swojej grze (promocje, darmowe tygodnie, aktualizacje, modele strzelania itd.), ale konkurencja jest zbyt silna. Ludzie wybierają PlayerUnknown's Battlegrounds (znowu 3 mln równocześnie zalogowanych osób) albo Fortnite Battle Royale (ponad 2 mln równocześnie zalogowanych osób). 

Trzeba się chyba pogodzić z faktem, że H1Z1 nie odzyska dawnej „chwały” i nie pokona w/w tytułów. TOP3 czy tam TOP5 wśród Battle Royale nie jest wcale złym wynikiem. 


9 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube