Hejty hejtami, a Black Desert sprzedaje się jak świeże bułeczki

Bdo

Black Desert Online to fenomen wśród gier MMORPG. Cały czas słyszymy o aferach z Pay-To-Win, słabej wydajności serwerów, walkach z wydawcą (Kakao Games), ale pomimo tak dużych zawirowań… gierka radzi sobie wyśmienicie. 

Dowiedzieliśmy się właśnie, że w Black Desert zagrało już prawie 10 mln osób (licząc wszystkie wersje językowe), z czego prawie połowa z nich (4,7 mln) zawitała do gry na przestrzeni ostatniego roku. 

Równie imponująco wygląda sprzedaż BDO. Na samym Steamie sprzedano już 1,2 mln egzemplarzy, chociaż to pewnie zasługa bardzo niskiej ceny. Normalnie trzeba zapłacić 40 zł, ale podczas promocji lub sezonowych wyprzedaży cena spada nawet do 20 zł (tak było tydzień temu). 

One of the main causes of rapid player increase in this last year was the game’s popularity surge in the NA/EU regions. The number of sales on Steam for the NA/EU regions hit 1.2 million in May.

To wszystko ma oczywiście swoje przełożenie w liczbie graczy. Black Desert doczekał się bardzo oddanej społeczności, dzięki której w każdym momencie dnia mamy po kilkadziesiąt osób online (wieczorami większość kanałów gry jest zapełniona do ostatniego miejsca). 

Ciekawe, czy Bless będzie mógł o sobie powiedzieć coś takiego za jakiś czas? 

Zobacz także

48 komentarzy