Heroes of the Storm przeszło na jeszcze uczciwszy model Free-to-Play

Dodany przez PefriX ponad 5 lat temu
9 6977
Heroes of the Storm przeszło na jeszcze uczciwszy model Free-to-Play

Gry MOBA zazwyczaj dostępne są w modelu Free-to-Play i nikogo nie powinno to dziwić. Wszelakie płatne elementy to zazwyczaj dostęp do przedmiotów kosmetycznych, który nie ma bezpośredniego wpływu na rozgrywkę. Ostatnimi czasy jednak, pojawiają się loot boxy, pozwalające zdobyć część skinów za darmo.

Jeśli chodzi o Heroes of the Storm to historia tego tytułu jest wyboista, jeśli chodzi o model biznesowy. Początkowo była to droga MOBA – 10 euro za zwykłą skórkę. Z czasem wyszedł jednak HotS 2.0, który wprowadził skrzynki z łupami i nie było na co narzekać. Teraz jednak sytuacja zrobiła się (pod tym względem) jeszcze lepsza. Blizzard zdecydował bowiem, że wspomnianych loot boxów nie kupimy już za walutę premium. Zamiast tego będziemy mogli nabywać je za złoto z gry. I to wcale nie dużą ilość, bowiem jedynie 3 tysiące za skrzynkę.

Nie chcę tutaj wróżyć z fusów, ale nie podoba mi się zaistniałą sytuacja. Heroes of the Storm nie zarabiało na siebie. Zamknięto sekcję e-sportową, zmniejszono zespół deweloperski i spowolniono jej rozwój. Usunięcie sposobu zarobku wydaje się dobre dla graczy, ale czy dla samej produkcji? Z jednej strony może zachęci do siebie najbardziej opornych, ale z drugiej wielokrotnie widzieliśmy ten sam schemat. Najpierw totalne Free-to-Play, a potem zamknięcie gry. Tutaj jednak należy pamiętać, że to Blizzard i ta firma normalnie nie zamyka swoich tytułów. HotS może zatem wegetować sobie w takim bliżej nieokreślonym, ale darmowym stanie. Dziwne…

To jednak nie wszystko! Pomarudziłem, pogdybałem, ale teraz pora na konkrety. Heroes of the Storm rozszerzyło dostępne role, aby te bardziej odzwierciedlały zadania herosów na polu bitwy. Zwiększono również maksymalny limit dotyczący redukcji pancerza z -25 do -75 pkt., w związku z faktem, że różne efekty wpływające na moc pancerza nie kumulują się już.

Pojawiło się również wydarzenie „Kompleks Kaldeum” w ramach którego mamy serię zadań do wykonania. Wraz z nim zadebiutowała specjalna seria skórek tematycznych. Jeśli chodzi o aspekt rywalizacyjny, to liga bohaterów i liga drużynowa zostały połączone w jedną ligę rankingową: ligę Nexusa. Gracz musi posiadać co najmniej 16 dostępnych bohaterów oraz konto na co najmniej 50 poziomie, aby brać udział w rozgrywkach ligi Nexusa.

Na końcu wspomnę, że Lunara, Lucio oraz Chronia załapali się na zmiany. Szczegóły tutaj.


9 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube