Hytale ciągle żyje. Wielki MMORPG, który został wykupiony przez Riot Games

Dodany przez guru 5 miesięcy temu
6 5418
Hytale ciągle żyje. Wielki MMORPG, który został wykupiony przez Riot Games

Hytale to “największy i najbardziej ambitny Minecraft MMORPG”. Jego potencjał jest tak wielki, że nawet sam Riot Games wykupił producentów gry i przeznaczył dziesiątki milionów dolarów na dalszy rozwój.

Problem polega na tym, że tempo prac idzie w ślimaczym tempie. Niedługo miną cztery lata od zapowiedzi gry, a my nadal nie otrzymaliśmy nawet Alfa Testów.

Ponadto twórcy Hytale bardzo rzadko komunikują się ze społecznością. Najnowszy komunikat jest pierwszym komunikatem… od lipca 2022 roku.

Czego się dowiedzieliśmy? Po pierwsze, Hypixel Studios jest bardzo wdzięczne Riot Games za zaufanie…

Mieliśmy wielkie szczęście, że znaleźliśmy partnera, który rozumie, co staramy się osiągnąć dzięki Hytale, i wspiera nasze podejście do jego budowania. Wsparcie Riot było kluczowe, gdy się rozwijaliśmy, nie tylko pod względem zasobów i wiedzy, ale także wskazówek. Opieka mentorska Riot uczyniła nas lepszymi programistami, otworzyła nowe możliwości i dała nam pewność, że zmierzamy we właściwym kierunku.

Po drugie, studio zatrudnia na potęgę. Zespół producentów rozrósł się z 40 do 110 osób.

Po trzecie, niedawno osiągnięto ważny kamień milowy – pierwszy zewnętrzny test gry.

Po czwarte, przed twórcami jeszcze kilka przeszkód (np. aktualizacja silnika gry), ale – to cytat – “z radością mogę powiedzieć, że docieramy tam, gdzie powinniśmy być – powoli, ale pewnie”.

Pełny komunikat znajdziecie TUTAJ.

***

Hytale miało zadebiutować jeszcze w roku, ale sami widzicie, że nic z tego nie będzie.


6 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube