Idlescape to przeglądarkowe „MMORPG”, które praktycznie gra za Was!

Dodany przez PefriX ponad 3 lata temu
7 6723
Idlescape to przeglądarkowe „MMORPG”, które praktycznie gra za Was!

Osoby, które narzekają na obecność systemów auto-play w grach mobilnych powinny czym prędzej zaprzestać czytania tego newsa. Idlescape to bowiem kwintesencja takich rozwiązań. Ten przeglądarkowy tytuł reprezentuje gatunek „idle”, czyli najbardziej pasywny rodzaj rozgrywki, który cieszy się niemałą popularnością.

Kojarzycie gry typu „clicker”, jak np. Clicker Heroes? Teoretycznie dają one możliwość manualnego klikania, ale w praktyce w pewnym etapie można przejść w tryb „idle”, który automatycznie wykonuje za nas czynności. Wystarczy tylko wszystko odpowiednio ustawić, a program gra za nas. Idlescape to właśnie taki tytuł do biura, czy do zabawy w tle. Bazowany jest na gatunku MMORPG, chociaż sam nie do końca jest MMORPG-iem, niemniej całkiem skutecznie go udaje (stąd w tytule cudzysłów).

W ramach rozgrywki zajmujemy się zbieraniem materiałów, tworzeniem ekwipunku, rozwijaniem umiejętności postaci oraz walką z potworami. Raz na jakiś czas warto rzucić okiem na ekran postaci, aby skontrolować jej stan zdrowia, wybrać lepsze przedmioty, sprzedać materiały, czy użyć składniki do cookingu, niemniej w lwiej części zabawy Idlescape działa pasywnie, bez naszego udziału. W ramach zabawy możecie skorzystać z czatu, który jest doskonałym reprezentantem gatunku MMORPG.

Zainteresowanych tą ciekawostką zapraszam tutaj. Ze swojej strony polecam, bowiem gry typu „idle” nadają się idealnie właśnie do odpalenia ich w tle, kiedy nie możemy zająć się niczym poważniejszym, a potrzebujemy małej odskoczni od rutyny, czy monotonii.

Tak, jestem świadomy, że wideo jest po niemiecku.

7 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube