Islands of Nyne przechodzi na Free-to-Play, ale nie będzie dalej rozwijane

Ss 1a446351acea9fc0ec4fe8e1264b72fdd4d90537

Islands of Nyne był Early Accessowym przedstawicielem gatunku Battle Royale, który na tle konkurencji wyróżniał się przede wszystkim szatą graficzną. Sama produkcja nie zdążyła podbić rynku, nie dała rady zdominować konkurencji i nie wzbudziła szerokiego zainteresowania. Może jakby wyszła przed dominacją PUBG i Fortnite, byłoby inaczej.

Po pięciu miesiącach od pojawianie się na Steam Early Access, Islands of Nyne oficjalnie przechodzi na Free-to-Play, a dalsze prace nad grą zostają wstrzymane. Studio Define Human poinformowało, że ich Battle Royale nie będzie otrzymywał dalszych aktualizacji.

"Unfortunately, all adventures come to an end, and for us, that time has come a little earlier than we would’ve liked. The reality now is we are no longer able to financially support development costs despite our efforts to turn things around with our latest update and pricedrop."

Osoby, które zakupiły grę lub skiny po 29 listopada będą mogły złożyć wniosek o refund/zwrot poniesionych kosztów poprzez Steam. Serwery Islands of Nyne nie zostaną na ten moment zamknięte, ale deweloperzy nie gwarantują, że w przyszłości nie ulegnie to zmianie. Dlatego szukają sposobów, aby gracze sami mogli hostować własne gry.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Zobacz także

6 komentarzy