Istne szaleństwo w Tibii. Prawie 40 tys. graczy online - pobito historyczny rekord

Dodany przez guru około 4 lata temu
9 23983
Istne szaleństwo w Tibii. Prawie 40 tys. graczy online - pobito historyczny rekord

Popularność Tibii nie maleje. Ona cały czas rośnie… i to jeszcze jak. 

Piątek, godzina 17:00, a Tibia notuje ponad 38 tys. równocześnie zalogowanych użytkowników. Już 30k (ustanowione na początku kwietnia) było świetnym wynikiem, ale 38k+ to już istne szaleństwo. Do wieczora jeszcze trochę czasu, więc być może dobijemy do 40 tysięcy. 

To kolejny fenomenalny wynik CCU – takich tłumów nie widziano na tibijskich serwerach od DEKADY?! Chyba tak. Strona www.guildstats.eu prowadzi statystyki dopiero od przełomu 2014 i 2015 roku. Dzisiejszy wyczyn to najlepszy wynik ever. 

Gdyby przełożyć to na Steama, Tibia bije już takie hiciory jak Elder Scrolls Online (33 tys.), Path of Exile (37 tys.) czy Black Desert (25 tys.). 

UPDATE: właśnie zbliżamy się do 41k!

 

 

A to nie wszystko. Przy okazji pobity został rekord graczy online na serwerze „Antica” - najstarszym świecie gry, który istnieje od samego początku Tibii. Dosłownie od pierwszego dnia. Czyli 7 stycznia 1997 roku!!!

To chyba najlepszy dowód na ogromne zainteresowanie Tibią. 

Tibia udowadnia także coś innego. Nie trzeba błyszczącej grafiki, znanego wydawcy, dziesiątek milionów dolarów budżetu oraz napisu "next-gen", żeby odnieść sukces. 


Aczkolwiek nie można zapominać o pewnych… zewnętrznych czynnikach, które powodują tak ogromne wzrosty. Koronawirus, domowa izolacja, a do tego weekend podwójnego expa/skillowania, który dziś rano wystartował w Tibii.  


9 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube