Jagex ponoć znowu sprzedane! Twórcy RuneScape w rękach nowej firmy?

Dodany przez PefriX 4 miesiące temu
5 1186
Jagex ponoć znowu sprzedane! Twórcy RuneScape w rękach nowej firmy?

Tylko nie odwracajcie głowy! Jeśli to zrobicie, może okazać się, że Jagex ponownie zostanie przez kogoś kupione. To nie żarty, bo to bodaj jedna z najczęściej sprzedawanych firm zajmujących się tworzeniem gier. Już w zeszłym roku były sygnały, że twórcy RuneScape znowu idą pod młotek. Teraz plotki podobno się potwierdziły i dotychczasowy właściciel (Carlyle Group) postanowił się ich pozbyć. Za ile? Za 1 130 000 000 dolarów. Kto kupił? CVC Capital Partners.

CVC Capital Partners to prywatna firma, zajmująca się inwestowaniem w różne marki, którzy kojarzeni są przede wszystkim ze sportem. Ponoć pokonali innych licytatorów i teraz czekają na podpisanie odpowiednich formalności, związanych z przejęciem Jagex. Co z tego wyniknie? Nie wiadomo. Nowy właściciel może w ogóle nie wpłynąć na przyszłość RuneScape oraz Old School RuneScape lub zupełnie odwrotnie. Wszystko zależy od polityki firmy, która może (ale nie musi!) zainwestować w ulepszenie MMORPG-a.

Warto tutaj dodać dwie rzeczy – to jeszcze nie są w 100% potwierdzone informacje (jeszcze niczego nie ogłoszono), a także byłoby to już czwarte przejęcie Jagex licząc od 2016 roku.


5 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube