Jak często zmieniacie hasła do swoich kont MMORPG?

Dodany przez guru ponad rok temu
7 1626
Jak często zmieniacie hasła do swoich kont MMORPG?

Dosłownie na każdym kroku jesteśmy zachęcani, żeby jak najczęściej zmieniać hasła do swoich kont, utrudniając – tak bardzo, jak to tylko możliwe – lub wręcz uniemożliwiając dostanie się do nich niepowołanych osób.

Czy stosujecie taką metodę w stosunku do kont do gier MMORPG?

Absolutnie nie. Aż 77% naszych ankietowanych przyznało się, że nigdy nie zmieniło swojego hasła. Oznacza to, że od momentu stworzenia konta (a to mogą być długie lata) wciąż posiadają te same dane.

Trochę nieodpowiedzialne zachowanie…

Z drugiej strony na rynku istnieje coraz więcej gier z coraz lepszymi zabezpieczeniami, które nawet w przypadku poznania twojego hasła, nie będą w stanie przepuścić hakera dalej. Mamy blokady logowania (jeśli ktoś próbuje się dostać na konto z innego IP), mamy potwierdzenia na email, a w niektórych przypadkach nawet autoryzację przez SMS.

Raz na jakiś czas wypadałoby jednak zmienić hasło – i do tego was zachęcamy. Strzeżonego Pan Bóg strzeże. Szczególnie jeśli na waszym koncie znajdują się postacie lub przedmioty warte kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych. A takie przypadki się przecież zdarzają.

14% zmienia hasło przynajmniej raz na rok, 5% przynajmniej raz na pół roku, a tylko 4% czuje się na tyle odpowiedzialnie, że zmienia swoje dane raz na miesiąc.

Dziękujemy za wszystkie głosy i zapraszamy do nowej ankiety.


7 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube