Jaki będzie kolejny duży MMORPG, który zostanie zamknięty?

Dodany przez guru prawie 2 lata temu
10 2915
Jaki będzie kolejny duży MMORPG, który zostanie zamknięty?

Zamknięcie TERA Online potwierdziło jedną rzecz. Nawet największe gry z naszego gatunku, które jeszcze niedawno święciły triumfy, nie mogą czuć się bezpieczne.

Jak myślicie, jaka będzie kolejna duża produkcja Massively Multiplayer Online, która podzieli los TERY?

Waszym zdaniem będzie to Elyon (23%) – nomen omen pochodzący od tych samych ludzi, którzy dostarczyli nam TERA Online.

Elyon miał pod górkę już od samego początku. Południowokoreańska premiera nie okazała się sukces, ponadto anglojęzyczna wersja została wydana w okresie pomiędzy New World a Lost Ark, co niestety przełożyło się na niską medialność i niską liczbę graczy.

Co prawda nadal dostajemy jakieś aktualizacje, ale taki stan rzeczy może nie potrwać zbyt długo. Elyon musi się naprawdę nagimnastykować, jeśli chce przetrwać kolejny rok na rynku.

Przyszłość Aion również – waszym zdaniem – nie pisze się w jasnych barwach. Aż 21% użytkowników uważa, że będzie to kolejny trup do pochowania.

Trzecim tytułem do “odstrzelenia” jest RIFT, który od czterech lat nie dostał żadnej aktualizacji z zawartością. Gra znajduje się w głębokim maintenance mode.

Podobnie sprawa ma się z Runes of Magic, który istnieje już tylko na papierze. Wiele osób zapomniało o takim MMORPG i postawiło już na nim krzyżyk.

Dalej mamy ArcheAge (8%), Blade & Soul (5%) oraz “Ktoś inny” (~7%).

***

Dziękujemy za wszystkie głosy i zapraszamy do nowej ankiety.


10 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube