Jakiego podgatunku MMO najbardziej nie lubicie?

Facebook down thumb

No wreszcie jakaś ankieta, w której możemy sobie do woli ponarzekać. Pytaliśmy o najgorszy – waszym zdaniem – podgatunek MMO. Taki, którego nie cierpicie i którego tytuły omijacie szerokim łukiem.

Oto wyniki:

Walka trwała do samego końca, ale w stosunku 28% do 26% zwyciężyła odpowiedź „Przeglądarkowe strategie” w stylu Forge of Empires, Call of Gods, Grepolis czy Plemion, chociaż Plemiona były akurat (grywalnym) pierwowzorem, na którym wzorowali się kolejni producenci, więc tej gry nie powinniśmy brak pod uwagę.

Srebny medal dla MOBA, którego nie lubi ponad 1/4 naszych czytelników. Dota 2, LoL, SMITE, Heroes of the Storm, Heroes of Newerth… tego wszystkiego jest za dużo. Praktycznie co 2-3 tygodnie wyskakuje nam jakaś nowa gra z tej kategorii, która doskonale zdaje sobie sprawę, że nie wygra z topową trójką/czwórką na rynku.

Trzecie miejsce dla karcianek (17%), czwarte dla survivali (16%) – tutaj się zatrzymajmy, bo są to dwa podgatunki MMO, których wychodzi ostatnio najwięcej. Każdy twórca chce powtórzyć sukces Hearthstone – jeśli chodzi o karcianki – oraz H1Z1, Rust, ARK i PlayerUnknown’s Battlegrounds – jeśli chodzi o survivale. To właśnie takie gry są najbardziej trendy.

Ostatnie miejsce dla shooterów, na które zagłosowalo 12% ankietowanych. Wbrew pozorom nie ma ich zbyt wiele i szczerze mówiąc prezentują całkiem wysoki poziom. Nie wiem, skąd to narzekanie. PlanetSide 2, H&G, Warface, to świetne tytuły.

Dziękujemy za wszystkie głosy i zapraszamy do nowej ankiety. 

Zobacz także

20 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Czy World of Warcraft powinien przejść na Free-To-Play?

Wyniki

Obrazek dnia

Ss

Kalendarz