Jeden z najlepszych Paladynów w Tibii został "zrookowany". Z 836 lvl spadł... do 2 lvl

Rooked

„Rookowanie” (nazwa pochodzi o nazwy początkowej wyspy - Rookgaard, na której rozpoczynamy swoja przygodę z grą) to jedno z najbardziej bolesnych doświadczeń w Tibii. Wyobraźcie sobie, że ktoś wbija na waszą postać, kradnie złoto i najcenniejsze przedmioty, a dodatkowo – jeśli ma czas i osobiste porachunki z ofiarą – idzie się celowo zabijać, co powoduje utratę punktów doświadczenia oraz kolejnych lvl (po każdej śmierci tracimy część expa). 

Coś takiego spotkało niestety gracza o nicku „Legedys Ticalite”, który jeszcze w poniedziałek rano zajmował miejsce w TOP80 całej Tibii. 

W kilka godzin stracił dorobek całego wirtualnego życia. 14 lat (jego postać została stworzona w 2004 roku) wyrzeczeń i samozaparcia poszły na marne. 

Z 836 lvl spadł na 2 lvl. Jego oprawca nie miał litości. Wystarczył chiwla, żeby jeden z najlepszych Royal Paladynów w grze stał się totalnym noobkiem. 

W taki właśnie sposób traci się grubą kasę. 836 lvl był pewnie wart między 5 a 10 tysięcy złotych. Niestety, nieszczęście, słabe zabezpieczenia konta, albo po prostu zbytnia ufność (jeśli konto miało kilku ownerów) spowodowały, że „Legedys Ticalite” jest już tylko wspomnieniem. UPDATE: podobno była to zemstwa byłego właściciela konta, który jakimś cudem odzyskał konto i "zrookował" postać!

 

Zobacz także

32 komentarzy