Jedna godzina i do widzenia. Chiny jeszcze bardziej zaostrzają "granie w gry"

Dodany przez guru ponad 5 lat temu
11 6883
Jedna godzina i do widzenia. Chiny jeszcze bardziej zaostrzają "granie w gry"

Ciężkie jest życie chińskiego „nolajfera”. 

Chiński rząd stara się jak może, żeby wyeliminować uzależnienie od gier komputerowych (online) wśród młodych osób. Jakiś czas temu wprowadzono tam prawo/regulację, która nie pozwala osobom poniżej 18 roku życia, spędzać w grach online dowolnej ilości godzin. 

Firma NetEase, gigant na tamtejszym rynku, poszła jednak o krok dalej. Do swoich czołowych gier (głównie mobilnych np. Knives Out, Fantasy Westward Journey Online itd.) wprowadziła dodatkowe regulacje, które jeszcze bardziej ograniczają przygodę w wirtualnym świecie. 

Niepełnoletnie osoby nie wejdą do gry od 21:30 do 8:30 rano (żadnych nocek!). Co więcej, osoby poniżej 12 roku życia mogą grać tylko godzinę dziennie w dni powszednie i dwie godziny w weekendy. Nastolatkowie (13-18 lat) mają trochę lepiej. Dwie godziny w dni powszednie i trzy godziny w weekendy. 

To jednak nie wszystko. Niepełnoletni gracze zostaną odgrodzeni od mikrotransakcji, a dzięki specjalnej platformie (NetEase Parenting Care) rodzice takich dzieci lub nastolatków będą mogli sprawdzać, w co i w jakich godzinach grają ich pociechy. 

Nie zazdrościmy. Współczujemy. 

Oby takie ograniczenia nigdy nie dotarły do Europy. No bo wyobraźcie sobie, że ktoś z góry ustala, w jakich godzinach możesz wejść do gry.


11 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube