Jutro zostanie zapowiedziany Dungeons & Dragons Online 2? (Aktualizacja)

Diablo 2 resurrected

***

***

***

UPDATE: fałszywy alarm. Przed chwilą na Twitterze pokazała się grafika z "jedynką", co oznacza ni mniej, ni więcej, że chodzi o odliczanie dni do streama. Czyli Co nie będzie Dungeons & Dragons 2, szkoda....

***

***

***

Jeszcze bym się wstrzymał z otwieraniem szampanów, ale mamy uzasadnione powody, aby myśleć, że Standing Stone Games zapowie jutro… Dungeons & Dragons Online 2.

Wszystko z powodu tego zdjęcia, które zapowiada jutrzejszy jubileuszowy stream. Jubileuszowy? Ano tak. Dungeons & Dragons Online będzie obchodził swoje 15. urodziny.

Kiedy jak nie teraz zdecydować się na zapowiedź drugiej części gry?

Oczywiście to nie musi być (i pewnie nie będzie) pełnoprawny sequel. Najbardziej prawdopodobne jest to, że otrzymamy jakiegoś remastera lub reboota gry z odświeżoną grafiką oraz nowymi mechanikami. Coś w stylu Path of Exile 2, gdzie trzon rozgrywki zostanie zachowany. 

Jest też inna plotka, według której ta “dwójka” ze zdjęcia to tak naprawdę… liczba dni odliczająca czas do streama (zdjęcie pojawiło się wczoraj, więc...). Trudno to jednak traktować poważnie. Zazwyczaj w podobnych sytuacjach odliczanie rozpoczyna się od 10, 7, 5 dni wstecz, a nie 48 godzin przed faktem. Ponadto nad zdjęciem nie pojawił się żaden napis w stylu "Two Days Left", nie mówiąc o tym, że twórcy DDO nigdy wcześniej nie korzystali z podobnych praktyk przy zapowiedziach dodatków czy transmisji.

Coś musi być na rzeczy. 

Stream rozpocznie się jutro o godzinie 18-19:00 czasu polskiego. Wtedy dowiemy się, co to naprawdę oznaczało.


Ważne: według ostatnich danych Dungeons & Dragons Online ma drugi najniższy wskaźnik aktywnych graczy spośród wszystkich tytułów SSG. Firma musi coś zrobić, żeby na nowo tchnąć życie w to uniwersum. Sequel wydaje się idealnym rozwiązaniem.

Zobacz także

16 komentarzy